AktualnościIV liga: Jagiellonia II – Warmia 2:1

IV liga: Jagiellonia II – Warmia 2:1

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli wczoraj piłkarze rezerw białostockiej Jagiellonii. W meczu na szczycie czwartoligowych rozgrywek podopieczni Zbigniewa Skoczylasa pokonali 2:1 (2:1) liderującą w tabeli Warmię Grajewo i tym samym tracą do wczorajszego przeciwnika już tylko punkt, a mają jeszcze przed sobą zaległe spotkanie z Cresovią Siemiatycze.

Dobre widowisko obejrzało kilkuset kibiców, którzy w niedzielę wybrali się na stadion przy ulicy Jurowieckiej. Rozgoryczeni wynikami drugoligowców szalikowcy „Jagi” zdecydowali się wesprzeć ekipę rezerw w meczu z liderującą Warmią Grajewo. Nie zawiedli się, bo obejrzeli ciekawe, emocjonujące spotkanie.
– Mecz był wyrównany. Rezerwy Jagiellonii ze Speichlerem, Moskalem, Zubrzyckim, Trzeciakiewiczem zagrały naprawdę dobrze – stwierdził Janusz Szumowski, dyrektor „Wilczków”. Zadowoloną minę miał Zbigniew Skoczylas, trener Jagi: – Poziom godny meczu na szczycie. Byliśmy niesieni gorącym dopingiem i zwłaszcza w I połowie było na co popatrzeć. Po przerwie graliśmy bardziej zachowawczo, aby utrzymać prowadzenie.

23.04.2006, Białystok: Jagiellonia II Białystok – Wrmia Grajewo 2:1 (2:1)

0:1 – Mirva (15 min.)
1:1 – Zubrzycki (25 min.)
2:1 – Speichler (39 min. – karny)
Czerwone kartka: Gołębiewski (Warmia, 87 min. – za 2. żółte kartki).
Żółte kartki: Kulhawik, Gołębiewski (Warmia).
Sędziował: Marek Bilmin (Czarna Białostocka).
Widzów: ok. 300.
Jagiellonia II: Ciulkin – Łoszakiewicz, Trzeciakiewicz, Mężyński, Falkowski, Grygoruk, Speichler, Onofryjuk, Juzwa, Zubrzycki, Moskal (46` Sokół).
Warmia: Masłowski – Arciszewski, Kołłątaj, Kulhawik – Tuzinowski, Mirva, Gołębiewski, Konieczko, A Doliwa (60` Wiśniewski) – Surynowicz, Gutowski (65` Kozikowski).