AktualnościArka – Jagiellonia 2:1 (relacja)

Arka – Jagiellonia 2:1 (relacja)

O godz. 15.00 na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni rozpoczęło się spotkanie rewanżowe barażu o gre w Orange Ekstraklasie, w którym Arka podejmuje Jagiellonię Białystok. Oto składy w jakich rozpoczęły mecz oba zespoły:

Jagiellonia: M. Zając – Ł. Nawotczyński, J. Markiewicz, J. Chańko – D. Łatka, M. Trzeciakiewicz, K. Zalewski, P. Sobolewski – W. Kobeszko, E. Konon, T. Moskal.  Trener: Jurij Szatałow.
Arka: N. Witkowski – I. Kościelniak, P. Jawny, K. Sobieraj, G. Jakosz – D. Nawrocik, D. Ulanowski, O. Moskalewicz, B. Ława, R. Wróblewski, G. Niciński. Trener: Wojciech Stawowy.
Sędziują: Grzegorz Gilewski (jako główny) oraz Tomasz Smoliński i Piotr Mikołajewski (na liniach – wszyscy Mazowiecki ZPN).
Widzów: ok. 7 000 (w tym 265 Białegostoku).

1` – sędzia Grzegorz Gilewski daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Jagiellonia na biało-czarno, Arka na żółto-niebiesko.
1` – pierwsza akcja meczu gospodarzy i w 20 sekundzie przegrywamy 0:1. Strzelcem bramki bramki jest Olgierd Moskalewicz, który wykończył akcję Nawrocika.
3` – przegrywamy już 0:2, tym razem Zająca pokonał Grzegorz Niciński.
6` – strzał Ulanowskiego z dystansu broni Zając.
7` – w odpowiedzi strzał Konona z 17 metrów przechodzi nad poprzeczką.
11` – po złym wykopie z piątki Zajaca próbował lobować Niciński, na szczęście nad bramką.
14` – z rzutu wolnego ładnie uderza Chańko, Witkowski z trudem na róg.
16` – tym razem rzut wolny z prawej strony boiska, ponownie uderza Chańko i trafia w słupek.
24` – na spalonym Kobeszko.
28` – szybką kontrę w wykonaniu Arki powstrzymuje Markiewicz.
35` – strzał z narożnika pola karnego Trzeciakiewicza broni Witkowski.
36` – Zając w wyścigu o piłkę uprzedza Nawrocika.
38` – rajd Łatki zakończony minimalnie niecelnym strzałem z 18 metrów.
39` – tuż przed linią pola karnego faulowany Konon, rzut wolny dla Jagi.
40` – z wolnego ładnie uderza Markiewicz, na róg odbija Witkowski.
41` – za faul żółtą kartką ukarany Paweł Sobolewski.
45` – sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.
45+1` – koniec pierwszej połowy, po fatalnym początku przegrywamy 0:2.

46` – początek II połowy, Jagiellonia bez zmian, w Arce jedna zmiana. Za Damiana Nawrocika wchodzi Tomasz Parzy.
47` – nieudany strzał Kobeszki.
53` – strzał Łatki broni pewnie Witkowski.
58` – po sarciu z Moskalewiczem poza boiskiem opatrywany jest Trzeciakiewicz.
61` – na boisko wrac Trzeciakiewicz.
67` – nad poprzeczką uderza Sobolewski.
69` – druga zmina w zespole Arki, za Bartosza Ławę wchodzi Andrij Griszczenko.
71` – pierwsza zmiana w naszym zespole, za kontuzjowanego Michała Trzeciakiewicza(rozbity łuk brwiowy) wchodzi Remigiusz Sobociński.
72` – druga zmiana w naszym zespole, za Tomka Moskala wchodzi Dzidek Żuberek.
75` – Sobieraj fauluje w polu karnym Konona i sędzia dyktuje rzut karny.
75` – GOOOLLLL z jedenastu metrów bramkę zdobywa Jacek Chańko.
81` – strzał Wróblewskiego blokuje Nawotczyński.
90` – ostatnia zmiana w Arce, za Wróblewsiego wchodzi Sebastian Gorząd. Sędzia dolicza 2 minuty do drugiej połowy.
90+2` – ostatni gwizdek sędziego, Arka wygrywa 2:1 i tym samym zespół z Gdyni zagra w następnym sezonie w Orange Ekstraklasie.