Brak kategoriiNowi piłkarze testowani w Jagiellonii

Nowi piłkarze testowani w Jagiellonii

Działacze białostockiej Jagiellonii nie próżnują. Dzień po przegranych barażach rozpoczęli testowanie piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić zespół. – Na razie tylko Kamila Jackiewicza zakreśliłem w kwadracik – mówi Jurij Szatałow, trener białostoczan.

Jackiewicz jest wychowankiem Piasta Białystok, ale ostatnio występował w Płomieniu Ełk. Ten zawodnik wpadł w oko szkoleniowcowi spośród ponad dwudziestu piłkarzy, którym się przyglądał.

Okazję do pokazania się otrzymali zawodnicy rezerw Jagiellonii oraz inni gracze z III i IV ligi. Wczoraj po krótkim treningu i testach szybkościowych rozegrali oni grę kontrolną. Ekipa rezerw Jagi przegrała 0:2 z drużyną składającą się z zawodników, którzy chcieliby zagrać w białostockim klubie. Obie bramki strzelił Łukasz Czyżyk z Freskovity Wysokie Mazowieckie. W grze wziął udział również były piłkarz Freskovity Tomasz Chrupałła.

– On wypadł dość interesująco, ale na razie przy jego nazwisku stawiam znak zapytania – ocenia trener Szatałow. – Z kolei w grze Czyżyka widać dużo mankamentów. Jeżeli weźmiemy go, to będzie to uzupełnienie kadry, a nie wzmocnienie.

We wczorajszej gierce wzięli udział też zawodnicy, którzy mają kontrakty z białostockim klubem, ale grali ostatnio w innych zespołach. Zaprezentowali się: bramkarz Andrzej Olszewski, który był wypożyczony do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Mateusz Cieluch. Tego piłkarza do Jagiellonii już wcześniej sprowadził trener Adam Nawałka. Jednak od razu został on wypożyczony, ostatnio grał w trzecioligowym klubie z Paradyża. Trener Szatałow przyglądał się również kilku juniorom z Jagiellonii oraz młodym piłkarzom z niższych lig.

Zawodnicy, którzy wczoraj nie wypadli najlepiej, dziś będą mieli okazję do rehabilitacji. Odbędzie się bowiem następna gra kontrolna. Pojawi się na niej czterech kolejnych piłkarzy. Wśród nich będzie Mariusz Dzienis, wypożyczony ostatnio z Białegostoku do Lechii Gdańsk.

– Szukamy zwłaszcza wzmocnień na bokach, zarówno obrony, jak i pomocy – tłumaczy Szatałow. – Bez względu na to, kto odejdzie z drużyny, te cztery pozycje musimy wzmocnić.

W Jagiellonii na pewno pozostanie Ernest Konon, wczoraj podpisał półtoraroczny kontrakt. Jemu z końcem czerwca wygasała dotychczasowa umowa. W tej samej sytuacji jest też Tomasz Moskal.

– Z nim jeszcze nie rozmawialiśmy, ponieważ nie było na to czasu – mówi Aleksander Puchalski, prezes Jagiellonii. – Do końca tygodnia powinniśmy zadecydować, kto zostanie w zespole, a komu będziemy chcieli podziękować.

Pozostać powinien Łukasz Nawotczyński. Skończył mu się okres wypożyczenia z Wisły Kraków, ale władze Jagiellonii chcą wykupić zawodnika.

– Jest już bardzo blisko porozumienia – stwierdza Puchalski. – W klubie na pewno zostaje Paweł Sobolewski, który zadeklarował, że nie zamierza nigdzie odchodzić.

Plan przygotowań Jagiellonii

27 czerwca – koniec urlopów

28 czerwca – wyjazd na czterodniowe zgrupowanie do Olecka, sparing najprawdopodobniej ze Spartą Augustów

3-9 lipca – treningi w Białymstoku, w tym dwie gry kontrolne (5 lipca – ŁKS Łomża, 8 lipca – ???)

10 lipca – początek 10-dniowego obozu we Wronkach, zostaną rozegrane cztery sparingi (11 lipca – ???, 13 lipca – ???, 15 lipca – Pogoń Szczecin, 19 lipca – ???)

20 lipca – powrót do Białegostoku (25 lub 26 lipca sparing z Freskovitą Wysokie Mazowieckie)

29 lipca – pierwszy mecz w II lidze

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00