Aktualności2006/2007: KSZO Ostrowiec Św. – Jagiellonia 0:2

2006/2007: KSZO Ostrowiec Św. – Jagiellonia 0:2

KSZO Ostrowiec Św.Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

Sędziował: Adam Lyczmański (jako główny – Kujawsko-Pomorski ZPN)
oraz Dariusz Królikowski (Zachodnio-Pomorski ZPN) i Marcin Borkowski (Lubelski ZPN ).
Widzowie: ok. 3 000

KSZO: P. Kapsa – K. Łatkowski, M. Kiczyński, M. Maciejewski, P. Chorab (63` M. Sztobryn), H. Robaszek, T. Copik, A. Sojka (75` A. Frańczak), G. Skwara, M. Miąsko (79` R. Wójcik), M. Rogalski. Trener: Wojciech Borecki.

Jagiellonia: A. Olszewski – A. Jakubowski, J. Markiewicz, M. Kośmicki, J. Chańko – M. Dzienis, M. Wincel, J. Wolański (88` K. Zalewski), P. Sobolewski – D. Łatka (69` E. Konon), R. Sobociński. Trener: Ryszard Tarasiewicz.

KSZO : Jagiellonia 0:2      Cenne i zasłużone zwycięstwo odnieśli na inaugurację nowego sezonu w Ostrowcu Świętokrzyskim piłkarze Jagiellonii pokonując 2:0 (0:0) miejscowe KSZO. Spotkanie mimo, iż było rozgrywane przy trzydziestostopniowym upale stało na dobrym drugoligowym poziomie i do samego końca było bardzo emocjonujące.
W pierwszych minutach spotkania gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Już w 2 minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym ładnie uderzył Marcin Kiczyński, jednak równie ładną interwencją popisał się nasz bramkarz – Andrzej Olszewski, który powrót do Jagiellonii może uznać za udany, gdyż należał dzisiaj do wyróżniających się postaci w naszym zespole. W 9 minucie ponownie nasz bramkarz popisał się udaną interwencją odbijając strzał Huberta Robaszka w sytuacji sam na sam. Nasi zawodnicy pierwszy strzał na bramkę Pawła Kapsy oddali w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Ariela Jakubowskiego niecelnie główkował Darek Łatka. Minutę później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Po kiksie przed własnym polem karnym Jakubowskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Arkadiusz Sojka, na szczęście napastnik KSZO wdał się w drybling i nie zdołał oddać celnego strzału. W 28 i 29 minucie nasz zespół miał dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, najpierw po główce Marcina Kośmickiego piłka wylądowała na bocznej siatce bramki Kapsy, a po chwili z ostrego kąta minimalnie chybił Mariusz Dzienis. W końcówce tej części gry bramkarze obu drużyn interweniowali głównie w sytuacjach ze stałych fragmentów gry.
     Po dosyć wyrównanej pierwszej połowie od początku drugiej zaczęła się zarysowywać przewaga jagiellończyków efektem czego były sytuacje z 58 i 60 minuty, kiedy to po dokładnych dośrodkowaniach Pawła Sobolewskiego strzały z kilku metrów Dzienisa i Walońskiego obronił Kapsa. Gospodarze nie pozostawali dłużni i wyprowadzali groźne kontry, po których również mogły paść bramki (niecelne strzały Robaszka – 65 min., i Miąsko – 69 min.). Końcówka już zdecydowanie należała do żółto-czerwonych a decydująca o losach spotkania akcja miała miejsce w 83 minucie. Po rzucie rożnym Walońskiego gospodarze wybili piłkę przed pola karne wprost pod nogi Jacka Chańko, który ładnie „wrzucił” ją na ósmy metr, a tam uderzeniem z półobrotu Pawła Kapsę pokonał Remigiusz Sobociński. Wprawdzie po stracie bramki miejscowi stworzyli dwie sytuacje do zdobycia bramki (niecelny strzał Robaszka i zbyt lekkie uderzenie głową Kiczyńskiego) to ostatnie słowo należało do podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Już w doliczonym czasie gry Paweł Sobolewski zagrał w pole karne do wprowadzone kilka chwil wcześniej na boisko Krzyśka Zalewskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza zagrał do Ernesta Konona, ten zaś strzałem z trzech metrów do pustej bramki ustalił wynik spotkania. Tak więc po raz kolejny stadion w Ostrowcu okazał się szczęśliwy dla naszego zespołu, gdzie spośród ostatnich czterech spotkań jagiellończycy wygrali po raz trzeci nie tracąc w żadnym z nich bramki.

Minuta po minucie:
1` – pierwszy gwizdek sędziego Lyczmańskiego. Jagiellonia na biało, KSZO na pomoarańczowo-czarno. Zaczynają jagiellończycy.
2` – krótko rozegrany rzut wolny dla gospodarzy, ładnie uderza Kiczyński i równie ładna interwencja Olszewskiego.
4` – na spalonym Łatka.
8` – z rzutu wolnego z ok. 25. metrów uderza Rogalski, pewnie broni Olszewski.
9` – prawą stroną przedziera się Robaszek, po czym uderza – broni ponownie nasz bramkarz.
13` – bardzo nieudany strzał Wolańskiego z 16 metrów.
17` – Łatka dośrodkowuje w pole karne do Sobocińskiego, naszego napastnika uprzedza Kapsa.
18` – za faul na Robaszku żółtą kartką ukarany Marcin Wincel.
19` – z rzutu wolnego uderza Copik, zbyt lekko by zaskoczyć Olszewskiego.
20` – po dośrodkowaniu Jakubowskiego niecelnie główkuje Łatka.
21` – po fatalnym błedzie Jakubowskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Sojka, na szczęście zawodnik gospodarzy nie wykorzystał okazji.
22` – za faul na Copiku żółta kartka dla Remigiusza Sobocińskiego.
27` – za faul na Dzienisie żółtą kartką ukarany Klaudiusz Łatkowski.
28` – po dośrodkowaniu Chańki tuż obok słupka główkuje Kośmicki.
29` – z ostrego kąta minimalnie niecelnie uderza Dzienis.
31` – rzut wolny dla gospodarzy 25 metrów przed bramką Olszewskiego, nad poprzeczką uderza Skwara.
32` – z 17 metrów metr nad poprzeczką uderza Łatka.
35` – z dystansu wysoko nad poprzeczką uderza Miąsko.
36` – po ziemi uderza Skawara, pewna obrona Olszewskiego.
37` – Kapsa wychodząc za pole karne uprzedza w ostatniej chwili Dzienisa.
37` – za faul na Skwarze żółta kartka dla Janusza Wolańskiego.
41` – przy prawym narozniku pola karnego faulowany Wincel. Z rzutu wolnego uderza Chańko, broni dobrze ustawiony Kapsa.
44` – z rzutu rożnego Wolański, wysoko nad poprzeczką główkuje Chańko.
45` – po błedzie Olszewskiego na róg piłkę wybija Jakubowski. Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry w I połowie.
45+1` – pewna interwencja Olszewskiego po rzucie wolnym dla gospodarzy. Koniec I połowy.

46` – początek II połowy, tym razem zaczynają gospodarze. Oba zespoły bez zmian.
47` – w dogodnej sytuacji w piłkę nie trafia Miąsko.
51` – po rzucie rożnym Sobolewskiego piłka przechodzi wzdłuż pola karnego, niestety nikt nie zamyka tego dośrodkowania.
52` – nieudana próba strzału przewrotką Wolańskiego.
54` – żółtą kartką ukarany Ariel Jakubowski.
56` – niecelne uderzenie z dystansu Copika.
58` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego z pierwszej piłki uderza Dzienis – broni Kapsa.
59` – na spalonym Łatka.
60` – po dośrodkowaniu Sobolewskiego w doskonałej sytuacji z 7 metrów wprost w bramkarza KSZO trafia Wolański. Zarysowuje się coraz większa przewaga Jagiellonii.
63` – Marcin Sztobryn zastępuje kontuzjowanego Piotra Choraba.
65` – ładna kontra w wykonaniu gospodarzy zakończona niecelneym strzałem Robaszka.
66` – za faul na Rogalskim żółta kartka dla Darka Łatki.
68` – z rzutu rożnego Robaszek, jednak nasi obrońcy przejmują piłkę.
69` – w doskonałej sytuacji nad bramką strzela Miąsko.
69` – pierwsza zmiana w naszym zespole, za Darka Łatkę wchodzi Ernest Konon.
70` – za dyskusję z sędzią żółta kartka dla Tomasza Copika.
72` – na spalonym Sobociński.
73` – lekki strzał Konona broni pewnie Kapsa.
75` – druga zmiana w zespole KSZO, za Arkadiusza Sojkę wchodzi Adrian Frańczak.
75` – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sobolewskiego obok bramki główkuje Wolański.
79` – ostatnia zmiana w zespole KSZO, za Mariusza Miąsko wchodzi Rafał Wójcik.
81` – w doskonałej sytuacji poślizgnął się Sobociński i strzał naszego napastnika broni Kapsa.
83` – GOOOOLLLLL Chańko dogrywa na 8 metr do Remigiusza Sobocińskiego, który ładnym strzałem z pierwszej piłki pokonuje bramkarza gospodarzy. Prowadzimy 1:0.
85` – żółtą kartką ukarany Jacek Chańko.
86` – w doskonałej sytuacji przestrzelił Robaszek.
88` – druga zmiana w naszym zespole, za Janusza Wolańskiego wchodzi Krzysztof Zalewski.
90` – sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.
90+1` – strzał Kiczyńskiego głową pewnie broni Olszewski.
90+2` – GOOOLLLL ładna kontra w wykonaniu Jagi, Sobolewski do Zalewskiego, ten podaje do Ernesta Konona, który strzałem do pustej bramki z trzech metrów podwyższa na 2:0.
90+3` – koniec meczu. Jagiellonia na inaugurację sezonu pokonuje zasłużenie w Ostrowcu miejscowe KSZO 2:0. Trenerzy o meczu      Ryszard Tarasiewicz (trener Jagiellonii): – Było to spotkanie naprawdę na dobrym poziomie, w którym było bardzo mało przestojów i przede wszystkim nie było tu kunktatorstwa. Wiadomo, pierwsze mecze zawsze są trudne, bo każdy zespół sezon chce zacząć jak najlepiej i w pierwszych kilku kolejkach wyzwala z siebie jak najwięcej energii. Ponieważ mecz był o dość nietypowej porze obu zespołom przyszło rywalizować w ciężkich warunkach atmosferycznych – w spiekocie i duchocie. Na papierze mecz ten powinniśmy spokojnie wygrać, ale nie zawsze tak jest. Dosyć długo nie mogliśmy zdobyć bramki, jednak cierpliwość i wiara w sukces opłaciły się. Myślę, że z przebiegu całego meczu jak najbardziej zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie uniknęliśmy w meczu kilku błędów, jednak nasza organizacja gry, dojrzałość oraz zaangażowanie, co chyba nie zawsze wcześniej miało miejsce w Jagiellonii opłaciło się. I trzeba iść w tym kierunku, a chyba jesteśmy na dobrych torach, żeby z meczu na mecz wyglądało to coraz lepiej. Cieszę się, że motorycznie wytrzymaliśmy trudy tego spotkania dużo lepiej niż gospodarze, gdzie dwóch spośród trzech zmienionych zawodników opuściło boisko ze skurczami. Na pewno jest to dla mnie budujące. Cieszę się, że zaczęliśmy rozgrywki naprawdę idealnie i to jest najważniejsze.
Autor: Dariusz Gryko
Źródło: własne
Statystyki meczu
KSZO Jagiellonia 0 Gole 2 3 Strzały celne 7 6 Strzały niecelne 7 4 Rzuty rożne 4 15 Faule 18 2 Spalone 3 2 Żółte kartki 6 0 Czerwone kartki 0