AktualnościKSZO – Jagiellonia 0:2 (0:0) – opis

KSZO – Jagiellonia 0:2 (0:0) – opis

Cenne i zasłużone zwycięstwo odnieśli na inaugurację nowego sezonu w Ostrowcu Świętokrzyskim piłkarze Jagiellonii pokonując 2:0 (0:0) miejscowe KSZO. Spotkanie mimo, iż było rozgrywane przy trzydziestostopniowym upale stało na dobrym drugoligowym poziomie i do samego końca było bardzo emocjonujące.

W pierwszych minutach spotkania gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Już w 2 minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym ładnie uderzył Marcin Kiczyński, jednak równie ładną interwencją popisał się nasz bramkarz – Andrzej Olszewski, który powrót do Jagiellonii może uznać za udany, gdyż należał dzisiaj do wyróżniających się postaci w naszym zespole. W 9 minucie ponownie nasz bramkarz popisał się udaną interwencją odbijając strzał Huberta Robaszka w sytuacji sam na sam.

Nasi zawodnicy pierwszy strzał na bramkę Pawła Kapsy oddali w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Ariela Jakubowskiego niecelnie główkował Darek Łatka. Minutę później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Po kiksie przed własnym polem karnym Jakubowskiego w doskonałej sytuacji znalazł się Arkadiusz Sojka, na szczęście napastnik KSZO wdał się w drybling i nie zdołał oddać celnego strzału. W 28 i 29 minucie nasz zespół miał dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia, najpierw po główce Marcina Kośmickiego piłka wylądowała na bocznej siatce bramki Kapsy, a po chwili z ostrego kąta minimalnie chybił Mariusz Dzienis. W końcówce tej części gry bramkarze obu drużyn interweniowali głównie w sytuacjach ze stałych fragmentów gry.

Po dosyć wyrównanej pierwszej połowie od początku drugiej zaczęła się zarysowywać przewaga jagiellończyków efektem czego były sytuacje z 58 i 60 minuty, kiedy to po dokładnych dośrodkowaniach Pawła Sobolewskiego strzały z kilku metrów Dzienisa i Walońskiego obronił Kapsa. Gospodarze nie pozostawali dłużni i wyprowadzali groźne kontry, po których również mogły paść bramki (niecelne strzały Robaszka – 65 min., i Miąsko – 69 min.). Końcówka już zdecydowanie należała do żółto-czerwonych a decydująca o losach spotkania akcja miała miejsce w 83 minucie. Po rzucie rożnym Walońskiego gospodarze wybili piłkę przed pola karne wprost pod nogi Jacka Chańko, który ładnie „wrzucił” ją na ósmy metr, a tam uderzeniem z półobrotu Pawła Kapsę pokonał Remigiusz Sobociński.

Wprawdzie po stracie bramki miejscowi stworzyli dwie sytuacje do zdobycia bramki (niecelny strzał Robaszka i zbyt lekkie uderzenie głową Kiczyńskiego) to ostatnie słowo należało do podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. Już w doliczonym czasie gry Paweł Sobolewski zagrał w pole karne do wprowadzone kilka chwil wcześniej na boisko Krzyśka Zalewskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza zagrał do Ernesta Konona, ten zaś strzałem z trzech metrów do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Tak więc po raz kolejny stadion w Ostrowcu okazał się szczęśliwy dla naszego zespołu, gdzie spośród ostatnich czterech spotkań jagiellończycy wygrali po raz trzeci nie tracąc w żadnym z nich bramki.

1. kolejka (30.07.2006), Ostrowiec Świętokrzyski:

KSZO Ostrowiec Św. – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)

0:1 – Sobociński (83 min.)
0:2 – Konon (90+1 min.)

Sędziowali: Adam Lyczmański (jako główny – Kujawsko-Pomorski ZPN) oraz Dariusz Królikowski (Zachodnio-Pomorski ZPN) i Marcin Borkowski (Lubelski ZPN ).
Widzów: ok. 3 000.
Żółte kartki: Klaudiusz Łatkowski, Tomasz Copik (KSZO); Marcin Wincel, Remigiusz Sobociński, Janusz Wolański, Ariel Jakubowski, Dariusz Łatka, Jacek Chańko (Jagiellonia).

KSZO: P. Kapsa – K. Łatkowski, M. Kiczyński, M. Maciejewski, P. Chorab (63` M. Sztobryn), H. Robaszek, T. Copik, A. Sojka (75` A. Frańczak), G. Skwara, M. Miąsko (79` R. Wójcik), M. Rogalski. Trener: Wojciech Borecki.
     Jagiellonia: A. Olszewski – A. Jakubowski, J. Markiewicz, M. Kośmicki, J. Chańko – M. Dzienis, M. Wincel, J. Wolański (88` K. Zalewski), P. Sobolewski – D. Łatka (69` E. Konon), R. Sobociński. Trener: Ryszard Tarasiewicz.