AktualnościTestowanie w Jagiellonii

Testowanie w Jagiellonii

Dzisiaj na treningu Jagiellonii stawiło się pierwszych dziesięciu zawodników z kraju, którzy chcieliby zdobyć uznanie w oczach białostockich szkoleniowców.

Podczas zajęć trener Ryszard Tarasiewicz zarządził krótką gierkę, w której nikt się nie wybił ponad przeciętność.

– Jakąś tam informację już mam – podsumował szkoleniowiec. – Ale oni wiedzą przecież, że w środę gramy sparing, więc niektórzy na pewno się oszczędzają. Zobaczymy, co pokażą podczas meczu.

Z testowanych na uwagę zasługuje szczególnie Jano Frohlich. 32-letni środkowy obrońca góruje nad innymi zawodnikami (szczególnie tymi z pola) warunkami fizycznymi (ok. 190 cm wzrostu) i doświadczeniem. Słowak w GKS-ie Bełchatów grał w II, a jeszcze przed rokiem nawet w I lidze.

Nieźle zapowiadającym się graczem był kiedyś 24-letni Łukasz Giza. Miał blisko do występów w reprezentacji juniorów, która triumfowała w Europie, a grali w niej m.in. Łukasz Nawotczyński i Adrian Napierała z Jagiellonii. Giza w seniorskiej piłce doszedł jednak co najwyżej do II ligi (przed trzema laty w Hetmanie Zamość). Miał kłopoty z poważnymi kontuzjami.

Może trener Tarasiewicz postanowi dać jednak szansę walki o miejsce w II-ligowej kadrze komuś z młodszych, niemal zupełnie nieznanych graczy? Może np. Mateuszowi Wolańskiemu, jednemu z braci Janusza występującego już w Jagiellonii, który jest wybijającą się postacią w Wisłoce Dębica? Okaże się to jutro po sparingu, na który Jagiellonia zaprosiła do gry jeszcze kilku nowych zawodników. Początek zaplanowano na godz. 11 na boisku przy Jurowieckiej. Rywalem białostockiej ekipy ma być III-ligowa Freskovita Wysokie Mazowieckie.

Na testach w Jagiellonii: Jano Fröhlich (ostatnio Kolejarz Stróże, III liga, obrońca); Łukasz Giza (Orlęta Radzyń Podlaski, III liga, napastnik); Mariusz, Michał i Mateusz Wolańscy (Wisłoka Dębica, III liga, pomocnicy); Rafał Gawron (LKS Szaflary, V liga, bramkarz); Krystian Wojciechowski (Warmia Olsztyn, V liga, napastnik); Dariusz Naharnowicz (Piasta Cieszyn, VI liga, bramkarz); Mateusz Kamola (Wisła Puławy, V liga, napastnik); Marcin Gościk (Piast Białystok, IV liga, napastnik).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00