AktualnościZ Polkowicami po raz ósmy

Z Polkowicami po raz ósmy

Dzisiejszy rywal Jagiellonii – Górnik Polkowice należy do zespołów, których rywalizacja z naszym zespołem nie ma wielkiej historii i zamyka się na siedmiu meczach. Po raz pierwszy oba kluby rywalizowały ze sobą w sezonie 2001/02. Prowadzony wówczas przez trenera Wojciecha Łazarka zespół po bezbramkowym remisie w Polkowicach w meczu rewanżowym wygrał przed własną publicznością 3:1, po dwóch bramkach Kamila Szarneckiego i jednej Wojtka Kobeszko. Do kolejnych pojedynków obu drużyn doszło w sezonie 2004/05. W obu przypadkach gospodarze wykorzystali atut własnego boiska wygrywając po 2:0. Bramki dla naszego zespołu w meczu rozegranym na wiosnę w Białymstoku zdobyli Jacek Chańko i Robert Speichler (rzut karny). W pierwszym meczu ubiegłego sezonu – jesienią w Polkowicach – padł wynik remisowy 2:2. Z wyniku tego bardziej zadowoleni byli z pewnością gospodarze, którzy do przerwy przegrywali zasłużenie 0:2 po bramkach Ernesta Konona i Dariusza Łatki. Niestety po przerwie role się odwróciły i po dwóch stałych fragmentach gry polkowiczanie doprowadzili do wyrównania. Najpierw po rzucie rożnym rozmiary porażki zmniejszył Marcin Jeziorny, zaś do remisu doprowadził Wojciech Górski strzałem z rzutu karnego. W rewanżu na wiosnę w Białymstoku lepsi okazali się goście wygrywając 1:0, a decydującą o zwycięstwie bramkę w 72 minucie zdobył Zbigniew Murdza. Była to pierwsza porażka naszego zespołu pod wodzą trenera Jurija Szatałowa. Jesienią ubiegłego roku ponownie lepsi o jedną bramkę okazali się polkowiczanie wygrywając przed własną publicznością 1:0, a decydująca bramkę zdobył w 28 minucie meczu Kamil Witkowski. Tym razem była to pierwsza przegrana naszego zespołu w sezonie i pierwsza pod wodzą trenera Ryszarda Tarasiewicza.