AktualnościŁKS Łomża – Jagiellonia 1:1 (relacja)

ŁKS Łomża – Jagiellonia 1:1 (relacja)

O godz. 16.00 (relacja w TVP3 Białystok) na stadionie w Łomży przy ul. Zjazd 18 rozpoczęło się derbowe spotkanie 24. kolejki II ligi, w którym ŁKS Łomża podejmuje Jagiellonię Białystok. Oto składy w jakich rozpoczęły mecz oba zespoły:
     ŁKS: K. Ulman – P. Galiński, Zb. Kowalski, K. Strugarek, P. Mądry, P. Strózik, T. Łuba, J. Dąbrowski, Ł. Adamski, T. Bzdęga, M. Rozkwitalski. Rezerwowi: M. Kudrycki, R. Cychol, P. Ogrodowicz, P. Sendrowski, D. Świerblewski, M. Goliński, Taras Szamszorik. Trener: Czesław Jakołcewicz.
     Jagiellonia: J. Banaszyński –  A. Napierała, M. Kośmicki, M. Wincel, R. Naskręt – M. Dzienis, D. Łatka, J. Wolański, M. Marczak – R. Divecky, V. Sotirović. Rezerwowi: M. Mańka, R. Sobociński, R. Bałecki, F. Burkhardt, B. Romańczuk, E. Konon, Ł. Nawotczyński. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Sędziowie: Piotr Aleksandrowicz (jako główny) oraz Tomasz Smoliński i Mariusz Borkowski (na liniach – wszyscy WS Radom).
Widzów: ok. 2 500.

1` – sędzia Piotr Aleksandrowicz daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Zaczynają grający na biało-czerwono łomżanie, jagiellończycy na żółto czerwono.
1` – ładna akcja prawą stroną boiska Sotirovicia, po którego zagraniu piętą próbował strzelać Wolański, broni pewnie Ulman.
6` – Wolański do Dzienisa, ten uderza z narożnika pola karnego i Ulman wybija z trudem na róg.
8` – Banaszyński pewnie broni strzał z ostrego kąta Bzdęgi.
13` – po rzucie rożnym Łatki głową strzela Napierała – broni Ulman. Gdyby jednak nawet padła bramka nie zostałaby uznana, gdyż nasi zawodnicy faulowali w polu karnym rywala.
15` – ładnie i mocno z ok. 18 metrów uderzył Sotirović – broni bramkarz gospodarzy.
17` – GOOLLL !!! z rzutu wolnego na 16 metr piłkę wrzuca Łatka, tam głową przedłuża Divecky, zaś Vuk Sotirović strzałem z półobrotu pokonuje Ulmana. Prowadzimy 1:0.
18` – za faul na Adamskim żółtą kartką ukarany Marcin Kośmicki.
22` – kąśliwy strzał z 16 metrów Strózika, z problemami ale broni Banaszyński, który pod nieobecność Jacków Markiewicza i Chańki pełni dzisiaj funkcję kapitana naszego zespołu.
24` – z dystansu obok prawego słupka uderza Bzdęga.
26` – strzał z dystansu Łuby pewnie broni Banaszyński.
27` – fatalny błąd naszych obrońców przy rzucie wolnym (w piłkę głową nie trafił Wincel) i Krzysztof Strugarek strzałem z najbliższej odległości pod poprzeczkę doprowadza do remisu.
27` – żółtą kartką ukarany Michał Rozkwitalski.
32` – z rzutu wolnego groźnie uderza Strugarek, piłkę odbija Banaszyński.
35` – ok. 25 metrów przed bramką ŁKS-u Łuba fauluje Sotirovicia.
36` – z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką uderza sam poszkodowany.
37` – tym razem w podobnych okolicach Marczak fauluje Adamskiego.
38` – z rzutu wolnego w mur trafia Strugarek.
39` – nieclenie na naszą bramkę główkuje Dąbrwski.
41` – po główce Bzdęgi piłka trafia w słupek i wychodzi poza boisko.
45` – na boisku leży opatrywany przez naszego masażystę Naskręt.
45+2` – koniec pierwszej połowy. Remisujemy 1:1.

46` – początek II połowy. Tym razem zaczynają jagiellończycy. W przerwie trener Tarasiewicz dokonał dwóch zmian, w miejsce Janusza Wolańskiego i Radka Diveckiego wchodzą Bartosz Romańczuk i Remek Sobociński.
54` – po lewej stronie pola karnego przy linii końcowej Kośmicki fauluje Dąbrowskiego. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Adamski, jednak nieudanie. Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Jacek Banaszyński.
59` – Sobociński do Sotirovicia, ten z 16 metrów udanie lobuje Ulmana, jednak nasz napastnik był na pozycji spalonej.
62` – w doskonałej sytuacji Sotirović mając przed sobą tylko Ulmana trafia bramkarza gospodarzy w nogę.
66` – pierwsza zmiana w zespole gospodarzy, zdobywcę bramki Krzysztofa Strugarka zastępuje Damian Świerblewski.
67` – za faul na Rozkwitalskim żółtą kartką ukarany Adrian Napierała.
70` – Naskręt w ostatniej chwili naprawia błąd Wincla.
71` – kolejna zmiana w zespole z Łomży, za Tomasza Łubę wchodzi Taras Szamszorik.
75` – za faul na Marczaku żółtą kartką ukarany Damian Świerblewski.
77-81` – przerwa w grze, gdyż kibice gospodarzy wyłamali fragment płotu. Zawodnicy z Łomży proszą swoich fanów o spokój.
81` – z rzutu rożnego dośrodkowuje Adamski, wybija piłkę przed pole karne Naskręt.
82` – ok. 20 metrów przed bramką Ulmana faulowany Marczak.
83` – ostatnia zmiana w naszym zespole, za Mariusza Marczaka wchodzi Filip Burkhardt.
84` – z rzutu wolnego w mur trafia Sobociński.
88` – przepiękne uderzenie z dystansu Burkharda, po którym piłka odbija się od poprzeczki.
90` – sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.
90+1` – w dobrej sytuacji piłka odskakuje Dzienisowi.
90+4` – żółtą kartką ukarany Mariusz Dzienis.
90+5` – rzut rożny dla Jagi, po którym sędzia odgwizduje koniec spotkania.