AktualnościCzykier: Jestem zdeterminowany do pracy

Czykier: Jestem zdeterminowany do pracy

Po dwóch dniach przerwy piłkarze Jagiellonii odbyli dzisiaj pierwszy trening. Po tym jak zarząd klubu odwołał z funkcji pierwszego trenera Ryszarda Tarasiewicza dzisiejsze zajęcia poprowadził Dariusz Czykier (obecnie grający trener Supraślanki Supraśl), który na razie otrzymał propozycję pracy w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Jagiellonii. Przed zajęciami poprosiliśmy byłego zawodnika naszego klubu o krótką rozmowę:

Zaskoczony jesteś propozycją pracy w Jagiellonii?

Darek Czykier: – Szczerze powiem, że tak. Przyznam, że po cichu liczyłem, że może w przyszłości jakaś propozycja ze strony Jagiellonii padnie, ale na pewno nie w tym momencie. Cieszę się jednak bardzo. Jestem zdeterminowany do pracy, jednak nie jestem desperatem. Chciałbym popracować do końca sezonu a wtedy zarząd oceni, czy moja praca jest zadowalająca czy też nie. Wówczas moglibyśmy rozmawiać o jakiejś długofalowej współpracy.
 
Zarząd przedstawił Ci funkcję, jaka miałbyś pełnić?

– Nie wiem jeszcze, na jakich zasadach miałbym tu pracować. Prawdopodobnie jutro wszystko się wyjaśni. Zarząd podobno prowadzi jeszcze rozmowy z innymi trenerami. Jeżeli przyjdzie tu jakiś nowy trener, to po rozmowie z nim podejmę decyzję czy widzę tu miejsce dla siebie czy też nie. Jeśli miałbym zostać asystentem, to na pewno musi być to dla mnie autorytet. Jeżeli okaże się, że nadajemy na tych samych falach, mamy podobne wizje i koncepcje prowadzenia drużyny, to rzecz jasna zostanę. W przeciwnym wypadku będziemy musieli się rozstać. Na pewno mam swój pomysł na prowadzenie zespołu.

Czy po ostatnich meczach Jagiellonii uważasz, że ten zespół jest w stanie walczyć awans?

– Ten zespół przede wszystkim powinien walczyć, bo według mnie tego mu właśnie brakuje. Musiałbym porozmawiać z zawodnikami i spróbować do nich dotrzeć, zwłaszcza teraz po tych remisach i porażkach. Kibice widzą jak to wszystko wygląda tylko na zewnątrz, przez pryzmat meczu, a trzeba byłoby się przyjrzeć jak to wygląda od środka. Dlatego też potrzebowałbym kilku dni żeby się o tym przekonać, czy wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Wiadomo głównym celem jest teraz awans.

Co powiedziałeś dzisiaj zawodnikom w szatni?

– Nic nie powiedziałem, gdyż na dzień dzisiejszy nie wiem czy tu będę pracował. Jeśli miałbym coś powiedzieć to … powiem to jutro, bo po co miałbym dwa razy się powtarzać.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00