AktualnościZagłębie S. – Jagiellonia 0:1 (relacja live)

Zagłębie S. – Jagiellonia 0:1 (relacja live)

O godz. 17.00 na stadionie przy ul. Kresowej 1 w Sosnowcu rozpoczęło się spotkanie 33. kolejki II ligi, w którym miejscowe Zagłębie podejmuje Jagiellonię Białystok. W przypadku zwycięstwa nasz zespół już dzisiaj zapewni sobie awans do Ornage Ekstraklasy. Oto składy w jakich rozpoczęły mecz oba zespoły:
     Zagłębie S.: B. Peškovič – A. Kłoda, A. Marek, Dž. Hošić, A. Adžem – J. Piątkowski, M. Lachowski, J. Berensztajn, D. Skrzypek – K. Prymula, M. Folc. Rezerwowi: Sz. Gąsiński, S. Pach, V. Bednar, J. Paczkowski. Trener: Robert Moskal.
     Jagiellonia: J. Banaszyński – D. Łatka, Ł. Nawotczyński, T. Wałdoch, M. Wasiluk – M. Dzienis, J. Markiewicz, R. Naskręt, M. Marczak, J. Wolański – R. Sobociński. Rezerwowi: M. Mańka, M. Wincel, V. Sotirović, A. Napierała, J. Chańko, M. Cieluch, E. Konon. Trener: Artur Płatek.
     Sędziują: Adam Kajzer (jako główny) oraz Piotr Ptak i Piotr Mazur (na liniach – wszyscy z Rzeszowa).
Widzów: ok. 10 000 (w tym 900 z Białegostoku).

1` – Adam Kajzer z Rzeszowa daje sygnał do rozpoczęcia spotkania. Zaczynają grający na biało gospodarze, Jagiellonia na żółto-czerwono. Zawodnicy obu zespołów grają w fatalnych warunkach, na błotnistym boisku przy padającym deszczu.
2` – rzut wolny dla Zagłębia, dośrodkowuje Berensztajn i piłka opuszcza boisko.
8` – Naskręt do Wolańskiego, jednak piłka opuściła minimalnie boisko.
9` – pod własną bramką poślizgnął się Banaszyński, na szczęście Prymula również był zaskoczony tym faktem.
10` – na boisku leżą Naskręt i Folc. Naszemu zawodnikowi pomocy udziela masażysta Marcin Piechowski.
12` – tym razem po drugiej stronie boiska nasz masażysta udziela pomocy Sobocińskiemu.
13` – Nawotczyński ładnym wślizgiem wybija piłkę Prymuli.
14` – po rzucie wolnym Marczaka i główce Markiewicza piłka spada na poprzeczkę bramki Peskovicia.
19` – po rzucie wolnym Berensztajna i główce Folca broni pewnie Banaszyński.
20` – za faul na Marczaku żółta kartka ukarany Adžem.
22` – po lewej stronie pola karnego gospodarzy faulowany Dzienis. Rzut wolny dla Jagi.
23` – płasko po ziemi Marczak, niestety trafia w mur, a po dobitce Dzienisa piłka przechodzi nad poprzeczką.
25` – nad Stadionem Ludowym w Sosnowcu zaświeciło słońce.
27` – Łatka ładnie przerywa akcję Folca, po czym zostaje sfaulowany przez zawodnika gospodarzy. Tym razem bez kartki.
30` – Wasiluk przerywa groźną akcję Pajączkowskiego, rzut rożny dla gospodarzy.
30` – z rogu dośrodkowuje Berensztajn, górą nasi zawodnicy we własnym polu karnym.
32` – z rzutu wolnego z ok. 30 metrów uderza Berensztajn, piłka przechodzi obok prawego słupka bramki Banaszyńskiego.
33` – rzut rożny dla Zagłębie, dośrodkowuje Berensztajn – wybija piłkę głową Wolański.
34` – w naszym polu karnym przewraca się Skrzypek w starciu z Łatką, jednak słusznie zdaniem sędziego nasz zawodnik czysto odebrał piłkę.
37` – coraz groźniej atakują gospodarze, kolejny rzut rożny po wybiciu piłki przez Dzienisa.
39` – groźnie z dystansu uderza Wasiluk – broni Peskvić.
39` – groźna kontra w wykonaniu gospodarzy i Folc będąc na piątym metrze przed pustą bramką trafia głową w poprzeczkę (po dośrodkowaniu Piatkowskiego). Uffffffff.
41` – z ok. 25 metrów obok słupka uderza Piątkowski.
45` – sędzia dolicza minutę do I połowy spotkania.
45+1` – koniec I połowy, w Sosnowcu po 45 minutach bez bramek.

Wyniki po pierwszych połowach na innych stadionach: Śląsk – KSZO 0:0, Polonia B. – Piast 1:1, Odra – Miedź 0:1, Polonia W. – ŁKS 1:3, Podbeskidzie – Kmita 0:3, Lechia – Ruch 0:0, Unia – Stal 2:1.

46` – początek II połowy, tym razem zaczynają jagiellończycy. Oba zespoły bez zmian.
47` – z ok. 20 metrów nieclenei na nasza bramkę uderza Berensztajn.
50` – tym razem z dystansu po przeciwległej stronie strzela Naskręt, pewnie broni Pesković.
51` – GOOOLLL !!! Janusz Wolański po ładnej akcji Markiewicza z Naskrętem strzałem z 8 metrów w długi róg pokonuje Peskovicia.
53` – żółtą kartką za faul na Marczaku ukarany Dženan Hosić.
54` – rzut rożny dla Jagi, dośrodkowuje Marczak – w polu karnym fauluje jednego z rywali fauluje Wałdoch.
56` – po akcji Naskręta z Wolańskim na aut piłkę główkuje Hosić.
58` – po dośrodkowaniu Hosicia i groźnej główce Lachowskiego z 10 metrów fantastycznie broni Banaszyński.
61` – za faul na Folcu żółtą kartka ukarany obchodzący dzisiaj 20-ste urodziny Marek Wasiluk. Rzut wolny dla Zagłebia 10 metrów przed naszym polem karnym.
62` – po dośrodkowaniu Berensztajna – pewnie za pole karne piąstkuje Banaszyński.
64` – podwójna zmiana w zespole gospodarzy, w miejsce Dawida Skrzypka i Jarosława Piątkowskiego wchodzą Sławomir Pach i Vladimír Bednár.
65` – nieudany i bardzo niecelny strzał z dystansu Marczaka.
66` – pierwsza zmiana w naszym zespole, za zdobywcę bramki Janusza Wolańskiego wchodzi Vuk Sotirović.
70` – w polu karnym gospodarzy leży Sobociński.
75` – druga zmiana w naszym zespole, na boisko nie powrócił już Remek Sobociński, a jego miejsce wchodzi Jacek Chańko.
77` – ostatnia zmiana w zespole gospodarzy, w miejsce Admira Adžema wchodzi Jacek Paczkowski.
79` – groźny strzał z rzutu wolnego Dzienisa odbija Pesković.
80` – do wejści ana boisko przygotowany Ernest Konon.
82` – ostatnia zmiana w naszym zespole, za Mariusza Marczaka wchodzi Ernest Konon.
84` – doskonała sytuacja jagiellończyków, niestety Markiewicz fatalnie przestrzelił głową.
85` – rzut wolny dla Zagłębia, uderza Berensztajn – pewna interwencja Banaszyńskiego.
87` – ładnie z dystansu strzela Markiewicz – broni Pesković.
90` – sędzia techniczny podnosi tabliczkę z informacją, że obie drużyny będą jeszcze grały przez 3 minuty. Rzut rożny dla Jagi.
90+1` – groźnie pod naszą bramką, po interwencji Wałdocha piłka odbija się od słupka i wychodzi na róg. Ufffffffff
90+2` – za grę na czas żółta kartką ukarany Jacek Banaszyński.
90+3` – koniec meczu. Jaga wygrywa w Sosnowcu 1:0 i awansuje do OE!!!