AktualnościSparing: Jagiellonia – Polonia Warszawa 2:5

Sparing: Jagiellonia – Polonia Warszawa 2:5

W zakończonym przed chwilą w Wasilkowie meczu sparingowym Jagiellonia przegrała z drugoligową Polonią Warszawa 2:5 (1:2).

Prowadzenie dla gości w 41 minucie uzyskał Jacek Kosmalski strzałem z rzutu karnego, po wcześniejszym faulu Nawotczyńskiego na Mące. Minutę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 wykorzystując sytuację sam na sam z Banaszyńskim. W ostatniej minucie pierwszej połowy po rzucie rożnym rozmiary porażki zmniejszył Vuk Sotirović dobijając strzał Kałużnego.
    Po zmianie stron w 51 minucie Lumír Sedláček zauważył wysuniętego z bramki Banaszyńskiego i uderzeniem z ponad 40 metrów przelobował naszego golkipera podwyższając na 3:1. Miedzy 62 a 63 minutą dwukronie na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Radosław Gilewicz, za pierwszym razem strzałem głową po zagraniu Kosmalskiego, a po chwili na raty strzelał po zagraniu Kuzery. Pierwszy strzał Banaszyński zdołał obić, jednak przy drugim był bez szans.
     W 83 minucie po zagraniu Marczaka rozmiary porażki na 2:5 zmniejszył Marcin Truszkowski, ustalając tym samym wynik spotkania.

Jagiellonia: Banaszyński, Łatka, Nawotczyński, Kałużny, Wasiluk – Dzienis, Markiewicz (46` Kwiek), Sołdecki (67` Marczak), Jarecki (72` Cieluch) – Sotirović (46` Truszkowski), Sobociński.
Polonia: Majdan – Michalski, Broniewicz (81` Klepczarek), Konieczny, Sedlacek (84` Moryc) – Kuzera (67` Kosiorowski), Pawlak (84` Piątek), Wędzyński, Zasada (84` Wojdyga) – Kosmalski (75` Gołębiewski), Mąka (60` Gilewicz).

W dzisiejszym spotkaniu trener Artur Płatek nie mógł skorzystać z brazylijczyków Evertona Pereiry i Jordao de Paula Rinaldo Neto, którzy musieli opuścić Białystok. Jutro zawodnicy, którzy nie grali dzisiaj w ogóle lub w niepełnym wymiarze czasowym zagrają w sparingu z Niemnem w Grodnie. Początek spotkania o godz. 17.00 czasu polskiego, zaś trzy godziny wczesniej swój sparing rozegrają zawodnicy młodej Jagiellonii, którzy wystartują w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy S.A.