AktualnościJutro sparing z Legią

Jutro sparing z Legią

Korzystając z „reprezentacyjnej” przerwy w rozgrywkach Orange Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii jutro o godz. 17.00 zmierzą się w meczu sparingowym na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie z liderem rozgrywek – stołeczną Legią.

– Pomysł rozegrania sparingu zrodził się już dosyć dawno – mówi trener naszego zespołu Artur Płatek. – Z Jankiem Urbanem [red. trenerzy znają się z wspólnych występów w Górniku Zabrze] rozmawiałem jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Chcieliśmy rozegrać z nimi ostatni sparing prze startem ligi, ale terminy już były zaklepane, więc od razu uzgodniliśmy sobie ten termin w pierwszej przerwie. Nasz zespół jest mało doświadczony, nie ograny w pierwszej lidze, dlatego też chciałem grać z dobrym przeciwnikiem, na dobrym stadionie, aby chłopcy zapoznali się jak to jest i żeby później w lidze nie było dużych rozczarowań.

W jutrzejszym sparingu trener chce dać szanse pokazania się szerszej grupie zawodników. – Chcemy zagrać jutro na dwa składy, aczkolwiek są w zespole małe dolegliwości. Wczoraj Radek Kałuży doznał urazu, dzisiaj z Rodneiem jest coś nie tak. Na pewno będziemy chcieli dać każdemu zawodnikowi szansę pokazania się i zobaczymy jak to będzie wyglądało na boisku – mówi szkoleniowiec żółto-czerwonych.

Oprócz Kałużnego w dzisiejszym treningu, który nasz zespół przeprowadził na stadionie miejskim, nie trenowali Ernest Konon (przechodzi rehabilitację po operacji kolana) oraz Rafał Bałecki (ma problemy z barkiem po meczu z Freskovitą w Pucharze Polski).

Z zespołem od kilku dni trenuje natomiast niespełna 18-letni napastnik z drużyny występującej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy – Karol Janik, który do Białegostoku trafił ze Znicza Biała Piska. – Jest to chłopak, którego wypatrzyliśmy z trenerem Ryszardem Karalusem już trzy miesiące temu, podczas mistrzostw Polski juniorów. Widać, że się rozwija, gra dobre mecze w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, dlatego też jako pierwszy z tej grupy dostał szansę pokazania się u nas i jutro na pewno 45 minut zagra na Łazienkowskiej – zakończył trener Płatek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00