AktualnościWisła Kraków – Jagiellonia 5:0 (LIVE)

Wisła Kraków – Jagiellonia 5:0 (LIVE)

O godz. 18.00 na stadionie przy ul. Reymonta 22 w Krakowie rozpoczęło się spotkanie 10. kolejki Orange Ekstraklasy, w którym miejscowa Wisła podejmuje Jagiellonię Białystok. Po raz ostatni oba zespoły rywalizowały ze sobą na wiosnę 1996 roku, czyli 12 lat temu (II liga). Oto składy w jakich rozpoczęły mecz oba zespoły:
      Wisła: Mariusz Pawełek – Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cléber Guedes de Lima, Dariusz Dudka – Kamil Kosowski, Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk – Paweł Brożek, Jean Paulista. Pozostają w rezerwie: Marcin Juszczyk, Michael Thwaite, Piotr Brożek, Rafał Boguski, Adam Kokoszka, Tomasz Jirsak, MacPherlin Dudu Onagbemi. Trener: Maciej Skorża.
    Jagiellonia: Jacek Banaszyński – Dariusz Łatka, Łukasz Nawotczyński, Rodnei Francisco de Lima, Marek Wasiluk – Vahan Gevorgyan, Everton Pereira, Jacek Markiewicz, Dariusz Jarecki – Remigiusz Sobociński, Vuk Sotirović. Pozostają w rezerwie: Marcin Mańka, Karol Janik, Mariusz Dzienis, Bartłomiej Niedziela, Adrian Napierała, Jacek Falkowski, Radosław Kałużny. Trener: Artur Płatek.

Sędziują: Marcin Szulc (jako główny) oraz Jacek Gudyn i Tomasz Zjakowski (na liniach – wszyscy Mazowiecki ZPN).

Widzów: 18 000 (w tym ok. 1000 z Białegostoku). 1` – Marcin Szulc daje sygnał do rozpoczęcia spotknia. Wisła na czerwono-biało, Jagiellonia na biało-czarno.

Zaczynają Jagiellończycy.
2` – ładna akcja Łatki, którego dośrodkowanie głową przerywa Cleber.
3` – dośrodkwoanie Zieńczuka do Brożka przerywa Nawotczyński.
7` – na spalonym Jarecki.
9` – rzut wolny dla Wisły tuż przy linii bocznej pola karnego. Dośrodkownie Kosowskiego i Wasiluk wybija piłkę na róg.
9` – po rożnym przegrywamy 0:1. Krótko rozegrany rzut rożny Paulisty z Kosowskim, po którego dośrodkowaniu na długi słupek bramkę głową zdobywa Marek Zieńczuk.
11` – kolejny rzut rożny dla Wisły, tym razem bez efektu. Po chwili na spalonym Kosowski.
12` – z 20 metrów z pierwszej piłki uderza Jarecki – niecelnie.
13` – po faulu Rodneia na Cantoro rzut wolny dla Wisły 25 metrów przed naszą bramką. Uderza Dudka, lecz wprost w mur Jagi.
16` – Łatka do Markiewicza, który ładnie uderza z 20 metrów, niestety metr obok spojenia bramki Pawełka.
18` – tym razem z dystansu Sobociński, jednak wysoko nad poprzeczką.
21` – w pole karne gospodarzy przedziera się Gevorgyan, jednak zagrywa nieclenie do kolegów.
22` – z dystansu wysoko nad bramką uderza Sotirović.
25` – za faul taktyczny na Pauliście żółtą kartką ukarany Rodnei.
26` – w walce o piłkę Dudka uderzył Gevorgyana, jednak sędzia tego nie zauważył.
28` – druga żółta kartka dla naszego zawodnika, tym razem ukarany Łukasz Nawotczyński.
29` – na spalonym Zieńczuk.
32` – tym razem na spalonym Gevorgyan.
34` – ponownie nasz zawodnik na spalonym, po akcji nie zdążył wrócić Markiewicz.
36` – przegrywamy 0:2. Po dośrodkowaniu Paulisty, wślizgiem w piłkę nie trafia czysto Nawotczyński, który podbija piłkę, ta trafia do Pawła Brożka a ten bez problemu trafia głową do bramki.
38` – pierwszy rzut rożny dla Jagi. Markiewicz zagrywa do Evertona, tracimy piłkę.
41` – kontra trzech wislaków przeciwko Bansszyńskiemu i przegrywamy 0:3 po strzale do pustej bramki Paulisty, podawał Brożek. W kontrataku brał udział również Sobolewski.
44` – na spalonym Wasiluk.
45` – sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.
45+1` – Marcin Szulc kończy pierwszą połowę – przegrywamy 0:3.

46` – drugą połowę zaczynają gospodarze. Oba zespoły bez zmian.
48` – Kosowski do Dudki, który na 11 metrze ma przed sobą tylko naszego bramkarza, jednak w ostatniej chwili strzał Dudki blokuje Nawotczyński i róg dla Wisły.
49` – Banaszyński pewnie broni strzał głową Sobolewskiego.
50` – tym razem „Banan” trochę szczęśliwie, bo siadając na piłkę broni groźny strzał Baszczyńskiego.
52` – szybka kontra gospodarzy, po której strzał z ostrego kąta Paulisty na róg odbija Banaszyński.
53` – po dośrodkowaniu Kosowskiego ładnym strzałem z pierwszej piłki pod poprzeczkę Marek Zieńczuk podwyższa na 4:0.
55` – Paulista w sytuacji sam na sam lobuje naszego bramkarza, na szczęście również bramkę.
57` – na raty strzał Sotirovcia broni Pawełek.
59` – obaj trenerzy dokonują zmian. W Wiśle za Arkadiusza Głowackiego wchodzi Piotr Brożek, natomiast w naszym zespole dwie zmiany, w miejsce Evertona i Driusza Jareckiego wchodzą Jacek Falkowski i Bartłomiej Niedziela.
64` – Paulista w doskonałej sytuacji z bliska trafia w Banaszyńskiego.
66` – po ładnej akcji Gevorgyana nieudany strzał Falkowskiego, który źle trafił w piłkę.
67` – za faul na Pauliście żółta kartka dla Marka Wasiluka.
68` – dwie zmiany w krakowskiej Wisły, Radka Sobolewskiego i Kamila Kosowskiego zmieniają Tomasz Jirsak i Dudu Onagbemi.
72` – ostatnia zmiana w naszym zespole, za Remka Sobocińskiego wchodzi Karol Janik.
72` – Dudu zgrywa do Pawła Brożka, ten przepusza piłkę do Piotra Brożka a ten podwyższa na 5:0.
75` – za faul na Jirsaku druga żółta a w efekcie czerwona kartka dla Rodneia. Gramy więc w dzieisątkę.
77` – Baszczyński do Cantoro, którego strzał broni Banan.
80` – znakomita okazja Jagi do zdobycia honorowej bramki. Niedziela w sytuacji sam na sam mija Pawełka, niestety nasz młody pomocnik za mocno wypuścił sobie piłkę.
81` – po zagraniu Baszczyńskiego strzela Piotr Brożek, broni Banaszyński.
85` – po rzucie wolnym Markiewicza strzela Falkowski – pewnie broni Pawełek.
90` – sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowych 90.
90+1` – Banszyński pewnie broni strzał Dudu.
90+2` – kolejna udana interwencja Banana, który tym razem broni w sytuacji sam na sam z Paulistą.
90+3` – strzał z dystansu Zieńczuka broni Banaszyński a sędzia kończy zawody.