AktualnościBaraż z Arką odwołany. 7 i 11 czerwca zagramy z Piastem

Baraż z Arką odwołany. 7 i 11 czerwca zagramy z Piastem

Obradujący w dniu dzisiejszym Wydział Gier PZPN, dokonał weryfikacji tabeli o Mistrzostwo II ligi piłki nożnej. Bezpośredni awans do rozgrywek I ligi (od sezonu 2008/2009 Ekstraklasy) uzyskały zespoły Lechii Gdańsk i WKS Śląsk Wrocław.

Zważywszy na fakt, iż w dniu dzisiejszym do PZPN wpłynęło pismo podpisane przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Prezesa Zarządu WKS Śląsk Wrocław zapowiadające złożenie przez ww. klub do dnia 31 maja 2008 roku dokumentów licencyjnych na grę w Ekstraklasie (co zmienia dotychczasowe ustalenia odnośnie planowanej fuzji z klubem Groclin Dyskobolia SA Grodzisk Wielkopolski), Wydział Gier postanowił odwołać wyznaczone na dzień 28 i 31 maja 2008 roku spotkania barażowe o miejsce w Ekstraklasie.

Ustalono nowe terminy meczów barażowych tj. 7 i 11 czerwca 2008 roku. Zgodnie z weryfikacją tabeli II ligi dokonanej w dniu 27 maja 2008 roku mają w nich wystąpić kluby Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice.

W związku z powyższym do III ligi (nowej II ligi) spadają zespoły Pelikana Łowicz i ŁKS Łomża.

Piłkarzy Jagiellonii decyzja o odwołaniu baraży zastała tuż przed Trójmiastem. Zespół nasz przeprowadzi jednak zaplanowany na dzisiejszy wieczór treningi i jutro z rana wyruszy w drogę powrotną do Białegostoku.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00