AktualnościPP: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:0 k. 8:7 (Relacja Live)

PP: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:0 k. 8:7 (Relacja Live)

O godz. 17.00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie rozpocznie się spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski, w którym obrońca tytułu Legia Warszawa zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Oto składy w jakich rozpoczną mecz oba zespoły:

Jagiellonia Białystok: Rafał Gikiewicz – Dariusz Łatka, Marcin Pacan, Thiago Rangel Cionek, Aleksis Norambuena Ruz – Mariusz Dzienis, Everton Antonio Pereira, Jacek Falkowski, Michał Renusz – Damir Kojašević, Tomáš Pešír. Pozostają w rezerwie: Maciej Kudrycki, Hermes Neves Soares, Bartłomiej Niedziela, Mariusz Gogol, Michał Fidziukiewicz. Trener: Michał Probierz.

Legia Warszawa: Wojciech Skaba – Jakub Rzeźniczak, Dickson Choto, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz – Marcin Smoliński, Piotr Giza, Roger, Martins Ekwueme – Piotr Rocki, Mikel Arruabarrena. Pozostają w rezerwie: Jan Mucha, Tito, Maciej Iwański, Bartłomiej Grzelak, Aleksandar Vuković, Jakub Wawrzyniak,  Maciej Rybus. Trener: Jan Urban.

Sędziują: Jarosław Żyro (jako główny) oraz Maciej Daszkiewicz i Dariusz Ignatowski (na liniach – wszyscy Kujawsko-Pomorski ZPN).
Widzów: ok. 1.000 (gości: 118)

1` Początek spotkania. Rozpoczyna Jagiellonia.
4` Pierwsza groźna akcja Legii, ale od bramki rozpocznie Gikiewicz.
8` Ładna akcja Dzienisa z Kojaseviciem, a dośrodkowanie tego pierwszego wybijają obrońcy Legii.
10` Kolejna dobra kontra Legii, ale Pacan wyjaśnia wybijając dośrodkowanie Rzeźniczaka.
12` Dośrodkowanie Rzeźniczaka z rzutu wolnego wybijają obrońcy Jagi.
14` Powinniśmy przegrywać. Po podaniu Rogera Smoliński uderza tuż obok słupka.
16` Giza wrzucał z wolnego i róg dla Legii, po którym wybijają nasi obrońcy.
18` Pešír uderza niecelnie z dystansu.
20` Po dośrodkowaniu Rzeźniczaka z rzutu wolnego i zamieszaniu pod bramką Jagi piłka opuszcza plac gry i piłka dla naszego zespołu.
22` Legia atakuje, a Norambuena zatrzymuje pomocnika Legii.
25` Żółtą kartką ukarany Dickson Choto.
26` Gikiewicz łapie dośrodkowanie aktywnego Rzeźniczaka.
28` Smoliński miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ale znów uderzył obok bramki Jagiellonii.
30` Po dośrodkowaniu Łatki Astiz uprzedza Pesira i wydawało się, że podaje za lekko do bramkarza, ale defensorzy Wojskowych radzą sobie z niedokładnie zagraną piłką.
34` Gikiewicz penie łapie dośrodkowanie po krótko rozegranym rzucie rożnym.
36` Dzienis uderza z dystansu i… piłka dolatuje prawie na sektor zajmowany przez fanów żółto-czerwonych.
38` Po błędzie naszej obrony dośrodkowuje Arruabarrena, uderza Smoliński i futbolówkę pewnie łapie Gikiewicz.
42` Łatka wywalczył rzut rożny, który zostaje fatalnie wykonany.
43` Po kolejnym rzucie rożnym Dzienis uderza… na wysokość 30 metrów. 😉
45` Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jagiellonia bezbramkowo remisuje w Warszawie z Legią.

46` Początek drugiej połowy.
49` Arruabarrena uderza z ostrego kąta i pewnie łapie Gikiewicz.
51` Kojasević uderza obok słupka po podaniu Renusza.
52` Bardzo dobra indywidualna akcja Rockiego, który radzi sobie z naszą defensywą i uderza płasko po ziemi minimalnie obok słupka.
54` Niepewna interwencja Gikiewicza po dośrodkowaniu Rockiego i róg dla Legii, po którym piłkę przejmuje Jaga.
58` „Mali” wywalczył rzut rożny dla Jagi, pierwszy raz jego dośrodkowanie obrońcy wybijają na róg, a za drugim razem po rzucie rożnym Pesir trafia w dogodnej sytuacji w obrońcę gospodarzy i trzeci róg dla Jagi, z którego niewiele wychodzi.
60` Dzienis próbuje lobować Skabę z 35 metrów, ale golkiper Wojskowych spisuje się bez zarzutu.
63` Gikiewicz pewnie łapie dośrodkowanie Rockiego.
68` Podwójna zmiana w Legii. Z boiska schodzą Rocki i Arrubarrena a w ich miejsce pojawiają się Grzelak i Rybus.
71` Zmiana w naszym zespole. Na boisku pojawia się Hermes Neves Soares, który kilka tygodni temu doznał kontuzji więzadeł pobocznych w kolanie. A boisko opuszcza Michał Renusz
75` Ostatnia zmiana w Legii. Z boiska schodzi Ekwueme, a zastępuje go Iwański.
81` Rzut rożny dla Jagi. Dośrodkowanie Hermesa wybijają obrońcy Legii.
85` Ogromne zamieszanie w polu karnym Jagi, ale na szczęście nasi obrońcy wyjaśniają sytuację.
86` Groźne uderzenie Rogera z dystansu przelatuje obok słupka. Legia w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry posiada wyraźną przewagę.
90`Everton Antonio Pereira nieprzepisowo przerywa kontrę Legii i otrzymuje żółtą kartkę, a sędzia po chwili dolicza do regulaminowego czasu gry dwie minuty.
90+2` Mecz się nie rozstrzygnął w regulaminowym czasie gry i przed nami dogrywka!

91` Początek pierwszej części dogrywki. Miejmy nadzieję, że Jagiellonia odniesie zwycięstwo i awansuje do ćwierćfinału. Do boju BKS!!!
92` Legia chce narzucić swój styl gry. Z lewej strony dośrodkowywał Kiełbowicz, ale obrońcy Jagi spisują się bez zarzutu.
96` Dośrodkowanie Kiełbowicza przechodzi wzdłuż bramki i opuszcza boisko.
97` Z boiska schodzi Jacek Falkowski, a w jego miejsce pojawia się Bartłomiej Niedziela.
99` Gikiewicz bardzo dobrze piąstkuje groźne dośrodkowanie Iwańskiego, a po chwili obrońcy żółto-czerwonych blokują uderzenie zawodnika gospodarzy.
100` Po dośrodkowaniu Iwańskiego Gikiewicz nieudanie łapie piłkę, i kolejny róg dla Legii, po którym nasi zawodnicy wychodzą z kontrą i Pesir uderza obok słupka.
101` Roger strzela mocno obok słupka.
102` Norambuena o mały włos nie strzelił bramki samobójczej. Rzut rożny dla Legii.
103` Iwański wrzuca z rogu na krótki słupek i nasi obrońcy wybijają piłkę.
104` Żółtą kartką ukarany Thiago Rangel Cionek.
105` Pierwsza część dogrywki za nami. Nadal 0:0. Za chwilę rozpocznie się ostatni piętnaście minut. W przerwie zmiana w naszym zespole. Z boiska schodzi Damir Kojašević, a w jego miejsce pojawia się Michał Fidziukiewicz.

105` Początek drugiej części dogrywki.
108` Ufffffffffffffff Rybus nie trafia do pustej bramki. Było bardzo, bardzo groźnie.
111` Gikiewicz piąstkuje. Piłka trafia do Iwańskiego, a jego strzał z dystansu wysoko nad poprzeczką. Po chwili żółtą kartkę ogląda Michał Fidziukiewicz.
115` Jagiellonia zamknięta na własnej połowie. Żółto-czerwoni nie kwapią się z atakami i wyczekują na rzuty karne.
119` Skurcze łapią naszych piłkarzy, ale musimy przetrwać ten trudny okres czasu.
120` Dogrywka kończy się wynikiem 0:0. Przed nami wojna nerwów – rzuty karne!!!

1:0. Iwański pewnie pokonuje Gikiewicza.
5:5. Pacan trafia!
6:5. Rybus po rękach Gikiewicza strzela gola.
6:6. Norambuena trafia!
7:6. Rzeźniczak trafia.
7:7. Dzienis trafia!
8:7. Smoliński trafia.
8:7. Pesir fatalnie pudłuje i odpadamy w 1/8 finału Pucharu Polski. Obrońca tego trofeum – Legia Warszawa gra dalej…