AktualnościArtur Płatek: Duży ciężar gatunkowy

Artur Płatek: Duży ciężar gatunkowy

Cracovia wygrała na własnym stadionie po raz pierwszy od 15 sierpnia. Trener Cracovii Artur Płatek nie krył, że był to ważny mecz dla jego zespołu. – Dla nas był to mecz o dużym ciężarze gatunkowym – tymi słowami rozpoczął wypowiedź na pomeczowej konferencji prasowej.

Było to widać w pierwszej fazie poczynań mojego zespołu. Zgadzam się z Michałem [Probierzem-red.], że przez pierwsze pół godziny Jagiellonia była zespołem lepszym, stworzyła kilka sytuacji bramkowych. My mieliśmy taką jedną, po akcji Szeligi lewą stroną, gdzie zakotłowało się pod bramką Jagiellonii. Następna sytuacja przyniosła bramkę. Od tego momentu, z minuty na minutę ten zespół nabierał pewności siebie. Druga bramka ustawiła mecz. Marcin Cabaj też zachował się w kilku sytuacjach ok. Mam pretensje o to, że w przewadze powinniśmy bardziej szanować piłkę. Lepiej ją rozgrywać i czekać na odpowiedni moment. Chociaż były jeszcze trzy sytuacje. Szkoda, że nie strzeliliśmy trzeciej bramki, ponieważ morale zespołu byłoby jeszcze wyższe po tym zwycięstwie. Mamy 14 punktów, a przed dzisiejszym meczem każdy wziąłby trzy punkty w ciemno. Mamy ostatni wyjazd na Arkę i zrobimy wszystko, żeby przywieźć punkty.

Już w 37. minucie Płatek postanowił ściągnąć z boiska Kamila Witkowskiego, który nie miał swojego dnia. Napastnik Pasów prosto z boiska udał się do szatni i szybko opuścił stadion. – Nie chciałbym na ciepło tego komentować. Skomentujemy je sobie w szatni, bo zawsze tak robię – powiedział o tym zdarzeniu, ale po chwili uzupełnił. – Jeżeli ktoś wychodzi na boisko w Ekstraklasie i nie wiem nawet czy się zmęczył, czy była choć odrobina potu na jego ciele, jeżeli ktoś nie ma brudnych spodenek, jest czysty, gra bez zaangażowania, to u mnie grać nie będzie. Zastanawiałem się już od 10. minuty nad ściągnięciem Kamila. Dostawał kolejne minuty szansy, ale niewiele to przynosiło. Powiem, że od momentu zejścia Kamila zespół zaczął grać lepiej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00