AktualnościZ Lechią bez bramek

Z Lechią bez bramek

Bezbramkowym remisem z Lechią Gdańsk zakończył się kolejny sparing naszego zespołu podczas zgrupowania w Gutowie Małym. Bohaterem w naszej ekipie został bramkarz Maciej Kudrycki, który na pięć minut przed zakończeniem spotkania obronił rzut karny wykonywany przez Huberta Wołąkiewicza.

Trenerzy naszego zespołu w dzisiejszym sparingu nie mogli skorzystać z kliku zawodników uskarżających się na drobne urazy. Od początku przygotowań indywidualnie trenuje mający problemy z przywodzicielem Pavol Staňo. Po ostatnim sparingu z Widzewem do grona kontuzjowanych dołączyli Mariusz Dzienis (uraz pachwiny), Alexis Norambuena (problemy z kolanem) oraz Bośniak Alen Skoro (uraz głowy). Ten ostatni ponadto wyleciał dzisiaj do ojczyzny załatwiać sprawy wizowe. Ponadto przeziębienie dopadło Michała Twardowskiego.

Przez większość dzisiejszego spotkania lekką przewagę posiadali żólto-czerwoni, którzy w ciągu całego spotkania stwarzali klarwoniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Najdogodniejszą sytuację do pokonania bramkarza miał w I połowie Marcin Pacan, który po rzucie wolnym przestrzelił głową z pięciu metrów.

Po przerwie najbliżsi wpisania się na listę strzelców byli Ensar Arifović i Kamil Grosicki, jednak obaj przestrzelili w dogodnych sytuacjach.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem Bruno po stracie piłki faulował we własnym polu karnym jednego z rywali i sędzia wskazał na rzut karny. Na szczęście doskonałą inetrwencją popisał w naszej bramce Maciej Kudrycki, który obronił strzał z 11. metrów Huberta Wołąkiewicza, tym samym ratując remis naszego zespołu.

Jagiellończyków czeka dzisiaj jeszcze o godzinie 18:00 trening, w którym po raz pierwszy weźmie udział nowy nabytek żółto-czerwnych – Peruwiańczyk Michael Fidel Guevara Legua.

Gutów Mały, 27 stycznia 2009r.
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 0:0

W 85. minucie Hubert Wołąkiewicz (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (Maciej Kudrycki obronił).

Jagiellonia Białystok: Kudrycki – Cionek (46. Lewczuk), Pacan (46. Gogol), Skerla (46. Matuszek), Król (46. Bruno) – Grosicki, Hermes (46. Dołubizna), Falkowski (46. Zawistowski), Kojasević (46. Jarecki) – Frankowski (46. Pawłowski), Fidziukiewicz (46. Arifović).

Lechia Gdańsk: Kapsa – Kawa, Wołąkiewicz, Čvirik (72. Radovanović), Mysona (46. Uszalewski) – Kowalczyk (70. Hirsz), Surma, Miklosik (7. Kasperkiewicz), Trałka (75. Rogalski) – Kaczmarek, Buzała. Grali również: Bąk, Manuszewski.

Kolejny sparing żółto-czerwoni rozegrają na zakończenie zgrupowania, w najbliższy piątek. W dwumeczu podopieczni trenera Michała Probierza zmierzą się z pierwszoligową Wisłą Płock (godz. 11.00 i 13.00).