AktualnościRelacja Live: Jagiellonia – Arka 3:0 (2:0)

Relacja Live: Jagiellonia – Arka 3:0 (2:0)

O godz. 19.15 na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozpoczęło się spotkanie 18.kolejki Ekstraklasy, w którym miejscowa Jagiellonia podejmuje Arkę Gdynia. Oto składy obu zespołów:

Jagiellonia Białystok: Rafał Gikiewicz – Alexis Patricio Norambuena Ruz, Pavol Staňo, Andrius Skerla, Krzysztof Król – Bruno Coutinho Martins, Hermes Neves Soares, Paweł Zawistowski (75. Damir Kojašević), Dariusz Jarecki (64. Igor Lewczuk) – Tomasz Frankowski, Kamil Grosicki (85. Michał Fidziukiewicz). Pozostają w rezerwie: Piotr Lech, Mariusz Dzienis, Thiago Rangel Cionek, Michael Fidel Guevara Legua. Trener: Michał Probierz.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski – Łukasz Kowalski, Dariusz Żuraw, Michał Łabędzki, Błażej Telichowski – Dariusz Ulanowski, Bartosz Ława, Marcin Pietroń (58. Przemysław Trytko), Zbigniew Zakrzewski – Damian Nawrocik (72. Olgierd Moskalewicz), Bartosz Karwan (46. Marcin Wachowicz). Pozostają w rezerwie: Tomislav Bašić, Silva Anderson, Michał Płotka, Grzegorz Niciński. Trener: Czesław Michniewicz.

Sędziują: Paweł Gil (jako główny) oraz Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski (na liniach – wszyscy Lubelski ZPN).

Widzów: 7.000.

1` – Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynają Grosicki z Frankowskim.

1` – W pierwszej akcji meczu Jarecki próbuje lobować Witkowskiego, jednak bardzo nieudanie.

5` – Łabędzki w ostatniej chwili uprzedza we własnym polu karnym Grosickiego.

7` – brzydki faul Ulanowskiego na Jareckim, jednak sędzia nie decyduje się ukarać żółtą kartką zawodnika gości.

8` – doskonałe podanie Frankowskiego do Grosickiego, który w idealnej sytuacji nieczysto trafia w piłkę.

10` – z rzutu wolnego z ok. 30 metrów potężnie uderza Zawistowski, broni Witkowski.

11` – w odpowiedzi z 25 metrów rónież z rzutu wolnego uderza Łabędzki, piłkę trąca Telichowski i ta trafia do Gikiewicza.

13` – po dobrym podaniu Norambueny w ostatniej chwili Grosickiego uprzedza Witkowski.

17` – ładnie prawą stroną boiska do linii końcowej z piłką popędził Grosicki, niestety jego zagranie wpole karne wybijają goście.

23` – pierwszy rzut rożny dla Arki, dośrodkowuje Nawrocik – piłkę wybija Skerla.

24` – pierwszy strzał na naszą bramkę gości, z 18 metrów nad bramką uderza Ulanowski.

26` – GOOOLLL !!! Ładna akcja naszego zespołu. Jarecki do Grosickiego, ten zagrywa wzdłuż bramki, piłkę na długi słupek piętką przedłuża Bruno, a tam piłkę do siatki pakuje Tomasz Frankowski.

29` – GOOOLLL !!! Piękna kontra naszego zespołu po przejęciu piłki przez Hermesa, który zagrywa do Grosickiego, ten odgrywa na dwunasty metr do Frankowskiego, a „Łowca bramek” strzałem z pierwszej piłki podwyższa na 2:0.

33` – pierwszy rzut rożny dla naszego zespołu wywalczył Grosicki. Dośrodkowuje Zawistowski, wybijają piłkę goście.

36` – dobrze przy linii pola karnego interweniuje Gikiewicz uprzedzając Zakrzewskiego.

38` – z rzutu rożnego dośrodkowuje Bruno, piłkę piąstkuje Witkowski.

39` – gorąco pod naszą bramką, po głupiej stracie Stano, sytuację na raty zażegnują Gikiewicz z Bruno.

40` – z rzutu wolnego z 18 metrów uderza Nawrocik, pewnie broni Gikiewicz.

44` – z rzutu rożnego dośrodkowuje Nawrocik, głową piłkę wybija Jarecki, po chwili nad bramką z 16 metrów uderza Nawrocik.

45` – sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 45.

45+2` – Koniec I połowy, po dwóch trafieniach Frankowskiego prowadzimy 2:0.

46` – drugą połowę zaczynają Nawrocik z Wachowiczem, który w przerwie zmienił Karwana. Nasz zespół bez zmian.

47` – nad bramką z 5 metrów uderza Wachowicz. W odpowiedzi po bardzo dobrym zagraniu Zawistowskiego w doskonałej sytuacji Frankowski trafia w bramkarza Arki.

49` – 20 metrów przed bramką Witkowskiego faulowany Hermes. Rzut wolny dla naszego zespołu.

50` – z rzutu wolnego nad murem uderza Bruno, broni Witkowski.

53` – tym razem rzut wolny dla Arki. Dośrodkowuje Zakrzewski, obok bramki główkuje Kowalski.

56` – Skerla uprzedza wbiegającego w nasze pole karne Zakrzewskiego.

58` – zmiana w zespole gości, Trytko zastępuje Pietronia.

59` – kolejna dobra interwencja na przedpolu debiutującgo dzisiaj w Ekstraklasie Gikiewicza.

60` – doskonała okazja naszego zespołu na 3:0. Po ładnym dograniu Bruno Jarecki zamiast strzelać odgrywa niepotrzebnie do Zawistowskiego i piłkę przejmują goście.

64` – pierwsza zmiana w naszym zespole, za Jareckiego wchodzi Lewczuk.

64` – groźnie z 30 metrów uderza Ława, na szczęście obok słupka.

66` – za faul na Zawistowskim żółtą kartką ukarany Zakrzewski.

68` – ładnie z kąta tuż nad bramką uderza Bruno po dośrodkowaniu Hermesa.

72` – ostatnia zmiana w zespole Arki, za Nawrocika wchodzi Moskalewicz.

73` – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wachowicza głową strzela Żuraw, pewnie broni Gikiewicz.

74` – GOOOLLL !!! Po dośrodkowaniu Króla strzałem z pierwszej piłki tuż przy słupku na 3:0 podwyższa Zawistowski.

75` – druga zmiana w naszym zespole, za strzelca trzeciej bramki Zawistowskiego wchodzi Kojasević.

79` – Wachowicz z rzutu wolnego trafia w mur i rzut rozny dla Arki, na szczęście bez zagrożenia dla bramki Gikiewicza.

81` – po kolejnej ładnej akcji Grosickiego tuż obok słupka po ziemi uderza Bruno.

85` – ostatnia zmiana w naszyn zespole, za Grosickiego wchodzi Fidziukiewicz.

89` – po dośrodkowaniu Wachowicza wysoko nad bramką główkuje Trytko.

90` – sędzia dolicza minutę do regulaminowych 90. Na spalonym Frankowski.

90+1` –  Ostatni gwizdek sędziego. Wygrywamy 3:0 i jest to najwyższa wygrana naszego zespołu w Ekstraklasie! Pierwszy raz w historii oficjalnych spotkań pokonujemy również Arkę Gdynia!