AktualnościRekordowa wygrana Jagi

Rekordowa wygrana Jagi

Piłkarze Jagiellonii bardzo efektownie zainaugurowali rundę wiosenną rozgrywek ekstraklasy, pokonując przed własną publicznością 3:0 (2:0) Arkę Gdynia. Jak się okazuje sobotnie zwycięstwo jest najwyższą wygraną żółto-czerwonych w historii występów naszego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Do sobotniego spotkania, które było 172 meczem (37 zwycięstw, 49 remisów, 86 porażek, bramki 136-265) w ekstraklasie (wcześniej I liga) Jagiellończykom nigdy nie udało się wygrać więcej niż dwoma bramkami. Dwubramkowe zwycięstwa odnosiliśmy dotychczas jedenastokrotnie, a za najwyższą wygraną uznawano wynik 4:2 z Lechem Poznań z sezonu 2007/2008.

Jeżeli jesteśmy już przy rekordach warto zanotować, że w obecnym sezonie zespół prowadzony przez trenera Michała Probierza wyrównał rekord klubu z sezonu 1988/89 w ilości kolejnych meczów bez porażki (8). Ponadto w barwach naszego klubu (w ekstraklasie) wystąpili na boisku – najmłodszy (Michał Fidziukiewicz) i najstarszy zawodnik (Piotr Lech). Nasz bramkarz poprawił również rekord (369 minut) ŚP Mirosława Sowińskiego ilości minut bez wpuszczonej bramki, który wynosi obecnie 507 minut.