AktualnościPierwsze roszady w kadrze

Pierwsze roszady w kadrze

Trener Michał Probierz przed wznowieniem rozgrywek zapowiadał rotacje w kadrze pierwszego zespołu co dwa-trzy tygodnie, słowa dotrzymał i to znacznie szybciej. Po niedzielnym sparingu z druzyną Młodej Ekstraklasy odesłał na treningi do trenera Sławomira Kopczewskiego Michała Twardowskiego i Damira Kojasevicia.

W niedzielę przed południem zawodnicy pierwszego zespołu, którzy nie wystąpili w meczu przeciwko Arce, bądź też zagrali w niepełnym wymiarze czasowym (Lech – Lewczuk, Cionek, Matuszek, Gogol – Dzienis, Falkowski, Guevara, Kojasević – Twardowski, Arifović) rozegrali sparing  z drużyną Młodej Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wygraną seniorów 2:1 (0:1), po bramkach Jacka Falkowskiego i Damira Kojasevicia (bramkę dla młodej Jagiellonii zdobył Michał Hryszko).

Po meczu trener pierwszego zespołu podjął decyzję, iż do kadry przywrócony zostanie Marcin Pacan, zaś z drużyną ME trenować będą Michał Twardowski i Kojasević. – Obaj zawodnicy lekceważyli swoje obowiązki i zadania taktyczne podczas sparingu, a takie zachowanie jest niedopuszczalne na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej i stąd taka decyzja – tłumaczył opiekun żółto-czerwonych.

Jagiellończycy mieli wolny poniedziałek i dzisiaj rozpoczynają przygotowania do meczu z Lechem Poznań (niedziela, godz. 17.00). W zajęciach nie weźmie udziału przeziębiony Maciej Kudrycki, pozostali zawodnicy są zdrowi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00