AktualnościNowy trener żółto-czerwonych!

Nowy trener żółto-czerwonych!

Jagiellonia Białystok informuje, że postanowiła skorzystać z możliwości zatrudnienia trenera światowej klasy i zaproponowała podpisanie umowy legendzie współczesnego futbolu, trzykrotnemu zdobywcy Złotej Piłki, wybitnemu trenerowi. Były trener FC Barcelona, Johan Cruyff, już dziś zacznie pracę z naszym zespołem!

Tomasz Kudaszewicz: Panie trenerze, dlaczego podjął Pan pracę w Białymstoku?
Johan Cruyff (nowy trener Jagiellonii): Przychodzę do Białegostoku, ponieważ wiem, jak wspaniała atmosfera panuje wokół piłki w całym mieście i regionie. Poza tym przyjrzałem się już zawodnikom i wiem, że w drużynie drzemie ogromny potencjał. Będziemy walczyć o najwyższe cele. Zawsze grałem o najwyższą stawkę – zarówno jako zawodnik, jak i trener Barcelony.

Selekcjonerem Reprezentacji Polski jest Pański rodak, Leo Beenhakker. Czy pytał go Pan o opinię na temat polskiej ligi?
Oczywiście, rozmawialiśmy z Leo kilka razy. Mój przyjaciel chwalił polską ligę i jej poziom, a o Jagiellonii wypowiadał się w samych superlatywach. Jego zdanie miało ważną rolę, gdy podejmowałem decyzję. W związku z faktem, że znamy się z Leo od dawna – Kibice w Białymstoku mogą być pewni, że już wkrótce do Klubu zaczną przychodzić faxy z powołaniami dla zawodników.

Jakie cele stawia Pan przed drużną?
Mierzymy bardzo wysoko. Jak już mówiłem – w Białymstoku jest świetny klimat dla futbolu, buduje się nowoczesny stadion. Myślę, że na nowym obiekcie zagramy w Lidze Mistrzów.

O skomentowanie sytuacji poprosilismy Prezesa Zarządu Jagiellonii Białystok, Ireneusza Trąbińskiego.

– Budujemy nową wielką Jagiellonię, w 2011 roku – kiedy to w Białymstoku do użytku zosatanie oddany nowy stadion – mamy zamiar celować w tytuł Mistrza Polski. Szykujemy duże wzmocnienia i postanowiiśmy zacząć od kadry trenerskiej i zatrudniamy jednego z najwybitniejszych szkleniowców na świecie. Trener Michał Probierz chętnie ustąpi ze swojej funkcji i z radością będzie uczył się od trenerskiego rzemiosła od tak wysokiej klasy fachowca.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00