AktualnościZ Wisłą bez Króla, Hermesa i Bruno

Z Wisłą bez Króla, Hermesa i Bruno

Efektowne zwycięstwo z ŁKS-em (4:0) nasz zespół okupił stratą trzech zawodników. – To czym się martwię to są urazy, jednak walka do ostatniej minuty wymaga ofiar – mówił po wczorajszym meczu na konferencji prasowej trener żółto-czerwonych Michał Probierz.

W najbliższym meczu z Wisłą Kraków nasz szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Króla oraz dwóch Brazylijczyków Hermesa i Bruno. O ile w przypadku Krzysztofa Króla pauza jest następstwem jego czwartej żółtej kartki, to u pozostałej dwójki są to kontuzje.

Obaj pomocnicy bezpośrednio po wczorajszym spotkaniu w towarzystwie lekarza Zdzisława Koryszewskiego pojechali do szpitala na prześwietlenia, które nie były zbyt optymistyczne. Bruno w czasie meczu otrzymał cios w brzuch i przez najbliższych kilka dni będzie pod obserwacją lekarzy, zaś Hermes ma mocno stłuczoną stopę i jak na razie nie może założyć buta.

Bezpośrednio po meczu nie najlepiej wyglądała również noga Słowaka Pavola Staňo, który ma zbity mięsień łydki, jednak zarówno on, jak też pozostali Jagiellończycy powinni być gotowi do gry w sobotnim spotkaniu. Na mecz z wciąż aktualnymi mistrzami Polski do zespołu wróci Litwin Andrus Skerla, który w niedzielnym meczu „odpokutował” karę za cztery żółte kartki.

Dzisiaj nasz zespół z rana miał zajęcia rozruchowe oraz odnowę biologiczną, jutro Jagiellończycy mają dzień wolny, zaś w środę po południu „odprawą taktyczną” rozpoczną przygotowania do meczu z Wisłą (sobota, godz. 17.30).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00