AktualnościMaciej Skorża: Gramy o 3 punkty

Maciej Skorża: Gramy o 3 punkty

Jagiellonię Białystok czeka dziś ciężkie zadanie, czyli mecz z Wisłą Kraków. Przed tym spotkaniem rozmawialiśmy z trenerem Białej Gwiazdy, Maciejem Skorżą.

Tomasz Kudaszewicz: Panie trenerze, w dziejszym spotkaniu obie drużyny będą osłabione. W Wiśle zabraknie Arkadiusza Głowackiego, Mariusza Pawełka i – prawdopodobnie – Pawła Brożka.

Maciej Skorża (trener Wisły Kraków):
 Paweł od kilku dni normalnie trenuje i nie jest powiedziane, że nie zagra z Jagiellonią. Faktem jednak jest, że wypadł z rytmu meczowego i treningowego. Decyzję o jego występie podejmiemy w dniu meczu. Brak Arka Głowackiego nie spędza mi snu z powiek – na jego pozycję mamy wartościowych zmienników.

Jaki jest cel Wisły przed tym spotkaniem?
Gramy o trzy punkty. Jak pan wcześniej wspomniał – mamy osłabioną linię defensywną, więc wynik na zero z tyłu nie jest dla nas priorytetem. Jeśli Jagiellonia zdobędzie na przykład dwie bramki, to chciałbym, żeby moja drużyna zdobyła trzy. Najważniejsze w tym meczu będzie zwycięstwo i trzy punkty.

Jagiellonia dysponuje superduetem Frankowski-Grosicki. Zastosuje Pan specjalne środki, żeby unieszkodliwić tych zawodników?
Mam świadomość potencjału, który drzemie w tych zawodnikach. Będziemy starać się ograniczać ich pole działania, ale raczej nie zastosujemy indywidualnego krycia. Tomek Frankowski jest w stanie zdobyć bramkę w każdym meczu, ale nie sądzę, żeby mógł wygrać spotkanie w pojedynkę. Wiem jednak, że dla Frankowskiego będzie to szczególny mecz. Postaramy się zneutralizować jego atuty.

Jak ocenia Pan szanse Wisły na obronę mistrzowskiego tytułu?
W tej chwili cztery zespoły mają równe szanse na zdobycie Mistrzowstwa Polski, więc nasze szanse oceniam na… 26%. Jest to jednak matematyka, a w futbolu liczy się coś innego. Jestem przekonany, że nasi rywale w wyścigu po mistrzostwo zgubią jeszcze punkty w tym sezonie, co zwiększy nasze szanse na ostateczne zwycięstwo

Dziękuję za rozmowę

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00