AktualnościZostajemy w ekstraklasie !!!

Zostajemy w ekstraklasie !!!

Obradujący dzisiaj w Warszawie Związkowy Trybunał  Piłkarski zamienił decyzję Wydziału Dyscypliny PZPN z 12 lutego br. o karnej degradacji naszego klubu o jedną klasę rozgrywkową, na karę w postaci dziesięciu ujemnych punktów w nowym sezonie rozgrywkowym oraz 300 tys. zł grzywny, z czego 100 tys. zł zostanie przekazana PZPN-owi, zaś 200 tys. na Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Decyzja Trybunału nie została podjęta jednogłośnie.

Oto co bezpośrednio po decyzji ZTP powiedział prezes naszego Klubu, Ireneusz Trąbiński:  – Mam wiadomość dobra i złą. Dobra jest taka, że zostajemy w ekstraklasie, zaś zła to kara dziesięciu ujemnych punktów w nowym sezonie oraz 300 tys zł grzywny. Jak stwierdził przewodniczący ZTP jest to taka „pełzająca degradacja”. Na pewno będzie to bardzo cięzki rok dla nas, gdyż wystarczy spojrzeć na tabelę z obecnego sezonu, aby zobaczyć ile punktów trzeba wywalczyć. Na pewno w najbliższych dniach zbierze się Zarząd Klubu oraz rada Nadzorcza i podejmiemy dalsze decyzje. Decyzja Trybunału jest ostateczna, jednak możemy się odwoływać do Komisji Arbitrażowej przy PKOl.

Dzisiejsze obrady zgodnie z planem rozpoczęły się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przy ul. Miodowej o godz. 14.00.  Po pół godzinie na salę obrad zostali poproszeni przedstawiciele naszego Klubu oraz Wydziału Dyscypliny PZPN.

Tuż przed godziną 16.00 z sali jako pierwsi wyszli przedstawiciele naszego Klubu, prezes Ireneusz Trąbiński w towarzystwie dwóch prawników. Oto co powiedział tuż po opuszczeniu sali obrad nasz prezes: – Padło szereg pytań z strony Związkowego Trybunału Piłkarskiego, na które odpowiedzielismy na tyle wyczerująco jak tylko potrafilismy. Również przewodniczący Wydziału Dyscypliny dostosował się do pytań zadawanych przez ZTP, który w chwili obecnej proceduje nad ostateczną decyzją.

Niecała godzinę później salę obrad opuścił rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, który powiedział: – Nie doszło do zbliżenia stanowisk stron a przez większą część spotkania prawnicy Jagiellonii wymieniali się argumentami z przedsawicielami Trybunału. Można powiedzieć, że było to typowe odbijanie piłeczki. Jagiellonia nie przedstawiła żadnych nowych faktów w sprawie, a jej prawnicy starali się przedstawić swoje pojęcie procederu korupcyjnego.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00