AktualnościBuzała: Musimy pokonać Jagę

Buzała: Musimy pokonać Jagę

W najbliższy piątek arcyważne spotkanie dla układu w dolnych rejonach tabeli rozegrane zostanie w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się Jagiellonią. Oba zespoły walczą o utrzymanie, a przed tym meczem w dużo lepszej sytuacji są żółto-czerwoni, którzy swego najbliższego rywala wyprzedzają o pięć punktów.

– Na pewno będzie to jedno z ważniejszych spotkań – uważa najskuteczniejszy zawodnik Lechii Paweł Buzała, który w bieżącym sezonie zdobył cztery bramki. – Teraz każdy punkt będzie na wagę złota. Nie można jednak kalkulować, że jakiś mecz jest jednak bardziej istotny od drugiego. Musimy zrobić wszystko, by u siebie pokonać „Jagę”. Trzeba być skoncentrowanym i walczyć o trzy punkty.

Niespełna 24-letni napastnik wiosną dosyć rzadko pojawia się na boisku. U nowego trenera Tomasza Kafarskiego, który przejął drużynę na początku kwietnia po Jacku Zielińskim zawodnik wystąpił w dwóch meczach zdobywając jedną bramkę, w wygranych 2:1 derbach Trójmiasta z Arką. W ostatnim meczu z Górnikiem pojawił się na boisku na ostatni kwadrans i uważa, że gra zbyt mało: – W tej rundzie na dziewięć meczów zagrałem tylko w trzech, ale na pewno oddałem zespołowi wszystko co najlepsze. Ale to trener wybiera skład i on decyduje kto będzie grał. Ja chciałbym występować więcej, ale nie ode mnie wszystko zależy – mówi zawodnik.

Zdaniem Buzały w ostatnim meczu z Górnikiem zespołowi zabrakło przede wszystkim skuteczności. – Jak na mecz wyjazdowy, to na pewno stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji. Nasza gra nie wyglądała tak świetnie jak byśmy sobie tego życzyli, ale myślę że mieliśmy dużo takich okazji, po których powinna paść bramka. Zabrakło nam skuteczności i był to główny powód porażki.

Najskuteczniejszy z gdańszczan mocno wierzy, że jego drużyna pozostanie w Ekstraklasie na następny sezon: – Nie wiem czy się utrzymamy, ale głęboko w to wierzę. Gdyby tak nie było, to bym skończył z graniem w piłkę. Także mogę powiedzieć kibicom, że zrobimy wszystko, by Lechia na koniec sezonu dalej była w Ekstraklasie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00