AktualnościSparing: Jagiellonia – Freskovita 1:1

Sparing: Jagiellonia – Freskovita 1:1

Remisem 1:1 (0:1) z drugoligową Freskovitą Wysokie Mazowieckie zakończył się pierwszy sparing piłkarzy białostockiej Jagiellonii, którzy od półtora tygodnia przygotowują się do rundy jesiennej. Bramki w tym meczu zdobyli Bartkowiak i Michał Renusz.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiejszy sparing z drugoligowa Freskovitą trener Michał Probierz potraktował jako okazję do przyjrzenia się zawodnikom testowanym. Ciy, którzy powinni stanowić o sile zespołu mieli chwilę wcześniej zajęcia na siłowni.

W I połowie z kadry poprzedniego sezonu na boisku pojawiło się pięciu zawodników – Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Szymon Matuszek, Damir Kojasević oraz Michał Twardowski. Wśród testowanych zawodników byli natomiast trenujący już drugi tydzień Brazylijczyk Daniel Henz, Kolumbijczyk Gustavo Adolfo, Łukasz Jegliński oraz 18-letni Piotr Darmochwał, który specjalnie na mecz przyjechał z Promienia Opalenica. Jedenastkę uzupełnili bramkarz Maciej Majewski oraz pozyskany ze Stali Rzeszów Krzysztof Hus, który dopiero dzisiaj dołączył do zespołu.

Jako pierwsi sytuacje do zdobycia bramki stwarzali drugoligowcy, jednak nie były one na tyle groźne by zaskoczyć naszego bramkarza. Żółto-czerwoni pierwszą groźną sytuację stworzyli w 22 minucie, na bramkę uderzał Holewińskiego uderzał Norambuena, jednak niecelnie. Dwie kolejne akcje były dziełem Kolumbijczyka Gustavo. W 24 minucie zawodnik ten przedarł się ładnie lewą stroną, jednak jego strzał pewnie obronił bramkarz Freskovity, zaś dwie minuty później uderzenie z ok. 15 metrów w długi róg Holewiński sparował na rzut różny.

W 36 minucie prowadzenie niespodziewan e objęli przyjezdni. Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Żaglewski, a Majewskiego strzałem głową w krótki róg pokonał Adrian Bartkiewicz.

Jeszcze przed przerwą stan meczu mógł wyrównać Matuszek, jednak jego uderzenie z sześciu metrów wybronił Holewiński.

Po zmianie stron na boisku pojawili się m.in. juniorzy MOSP-u Jagiellonii Paweł Naliwajko, Mariusz Gogol, Piotr Murawski, Michał Steć, powracający po kontuzjach Michał Renusz i Łukasz Tumicz oraz Pavol Stano i Igor Lewczuk.

W tej części gry lekką przewagę posiadali Jagiellończycy. Groźnie strzelali m.in. Lewczuk i Gustavo. Wreszcie w 76 minucie doszło do wyrównania. Renusz na połowie rywala odebrał piłkę jednemu z przeciwników, wbiegł w pole karne i ładnym technicznym strzałem w długi róg pokonał brakarza. Pięć minut wcześniej ze skręconą kostką boisko opuścił Tumicz.

Losy spotkania na korzyść żółto-czerwonych mógł w końcówce przechylić Gustavo, jednak po ładnym dograniu Kojasevicia huknął z woleja kilka metrów obok bramki.

01.07.2009, Białystok (boisko MOPS-u): Jagiellonia Białystok – Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1)

0:1 – Bartkowiak (36`)
1:1 – Tumicz (76`)

Jagiellonia: Majewski – Alexis, Cionek, Hus, Daniel Henz – Jegliński, Matuszek, Darmochwał, Gustavo Adolfo – Twardowski Kojasević. II połowa: Czapliński – Lewczuk, Naliwajko, Stano, Daniel Henz – Murawski, Darmochwał (60. Steć) Jegliński (53. Gogol), Gustavo Adolfo – Renusz, Tumicz (71. Kojasević).

Freskovita: Holewiński – Bartkiewicz, Kołłątaj, Tusznio, Galiński – Trzaskalski, Oświęcimka, Grzybowski, Żaglewski, Kołodziejczyk – Kobeszko. Na zmiany weszli: Bzdęga, Zalewski, Pierzyński, Strózik, Jóźwiak, Łukaszewski.

Widzów: ok. 350.
Sędziował : Hubert Siejewicz.