AktualnościPierwsze decyzje trenera Probierza

Pierwsze decyzje trenera Probierza

Pierwsze decyzje w sprawie testowanych zawodników podjął po wczorajszym sparingu z Freskovitą Wysokie Mazowieckie (1:1) szkoleniowiec naszego zespołu Michał Probierz. Decyzją trenera w dalszych przygotowaniach zespołu nie będzie brał udziału 22-letni pomocnik Freskovity Łukasz Jegliński.

Zapytany po meczu ze swoim macierzystym klubem Jegliński, w którym z zespołów chciałby grać w przyszłym sezonie, bez wahania odpowiedział, że w Jagiellonii. Na razie jednak tematu jego pozostania w Białymstoku nie ma.

W przygotowaniach nie będzie brał udziału również 18-latek z Promienia Opalenica – Piotr Darmochwał (na zdjęciu), który był zaproszony do Jagiellonii jedynie na wczorajszy sparing. – Dostałem od dyrektora naszego klubu informację, że mam jechać na test mecz Jagiellonii. Trener Probierz widział mnie wcześniej w meczu z Gwarkiem Zabrze. Jestem jeszcze młodym zawodnikiem i jeżeli miałbym grać w Jagiellonii to z pewnością w drużynie Młodej Ekstraklasy, ale bym bardzo chciał. Jagiellonia to znany klub – mówił po wczorajszym sparingu pomocnik z Opalenicy.

Zdaniem trenera Probierza Darmochwał zaprezentował się korzystnie we wczorajszym meczu, jednak w klubie mamy nie mniej zdolną młodzież i będziemy stawiać na swoich.

Być może na dłużej w Jagiellonii pozostaną dwaj testowani obcokrajowcy, 19-letni lewy pomocnik Gustavo Adolfo z Kolumbii oraz 24-letni obrońca z Brazylii Daniel Henz Pereira da Silva. – Podjęliśmy rozmowy z ich menadżerami na temat ich statusu oraz ewentualnego pozostania w Jagiellonii. Decyzje w tej sprawie podejmiemy przed wyjazdem na zgrupowanie do Olecka – poinformował trener Probierz, który w sobotę ogłosi kadrę na zgrupowanie.

Do Olecka Jagiellonia wyjedzie w poniedziałek 6 lipca. Podczas tygodniowego pobytu zespół rozegram m.in. dwa sparingi, z Czarnymi Olecko oraz Wigrami Suwałki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00