AktualnościDwa łyki statystyki

Dwa łyki statystyki

 Zapraszamy do zapoznania się z ciekawostkami statystycznymi związanymi z niedzielnym spotkaniem 10. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia zremisowała bezbramkowo w Lubinie z Zagłębiem. W tym meczu po raz czterdziesty w rozgrywkach ligowych zespół nasz poprowadził trener Michał Probierz. 

  • Sobotnie spotkanie było 9 konfrontacją obu zespołów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bilans ten przemawia zdecydowanie na korzyść miedziowych, którzy zanotowali sześć zwycięstw, zaś pozostałe trzy mecze zakończyły się remisami (wszystkie po 0:0). Bilans bramkowy wynosi 16:4 na korzyść Zagłębia.
  • Dla trenera Michała Probierza był to jubileuszowy – czterdziesty mecz, w którym poprowadził zespół żółto-czerwonych w Ekstraklasie. W spotkaniach tych drużyna zanotowała 13 zwycięstw, 11 remisów i 16 porażek, bilans bramkowy: 40:41. W historii wystepów naszego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej więcej meczów jako trener ma na koncie tylko Mirosław Mojsiuszko – 48 (w sezonach 1987/88, 1988/89 i 1989/90).
  • Grzegorz Sandomierski w czwartym kolejnym meczu ligowym nie puścił bramki i jest obecnie najdłużej niepokonanym bramkarzem Ekstraklasy – 360 minut. Dzięki temu obecny zespół wyrównał rekord naszego klubu z poprzedniego sezonu czterech kolejnych meczów bez porażki.
Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00