AktualnościME: Punkt zdobyty w ostatniej minucie

ME: Punkt zdobyty w ostatniej minucie

Z jednym punktem wracają z Gdańska młodzi piłkarze Jagiellonii, którzy w ostatnim tegorocznym meczu rozgrywek Młodej Ekstraklasy zremisowali z Lechią 1:1. Ozdobą meczu były bramki zdobyte przez oba zespoły.

– Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie i z przebiegu gry uważam, że zasłużyliśmy przynajmniej na ten jeden punkt, chociaż trzeba przyznać, że uratowaliśmy go w ostatniej chwili, po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego Michała Fidziukiewicza  – krótko podsumował spotkanie w Gdyni asystent I trenera Dariusz Bayer.

Po pierwszej bezbramkowej połowie garstka kibiców zebranych na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta po przerwie zobaczyła dwie piękne bramki. Prowadzenie miejscowi uzyskali w 58. minucie gry. Po rzucie rożnym piłka trafiła w okolice narożnika pola karnego do Maciej Osłowskiego, który ładnym strzałem zza pola karnego w długi róg pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Młodzi Jagiellończycy do końca dzielnie walczyli i to się opłaciło. W 90. minucie 25 metrów przed bramką Mateusza Bąka sfaulowany został Michał Fidziukiewicz. Sam poszkodowany ustawił futbolówkę i przepięknym uderzeniem w samo okienko doprowadził do wyrównania.

W dzisiejszym meczu w naszym zespole zadebiutował 17-letni wychowanek Granicy Bezledy – Michał Kurywczak (ur. 23.09.1992r.), który w ubiegłym tygodniu został potwierdzony do gry w Jagiellonii. Występujący na pozycji pomocnika bądź napastnika zawodnik w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w rozgrywkach klasy okręgowej grupy warmińsko-mazurskiej zdobył dla swego zespołu 7 bramek w 15 spotkaniach.