AktualnościSparing: Jagiellonia – Rapid Bukareszt 0:1

Sparing: Jagiellonia – Rapid Bukareszt 0:1

Przebywający na zgrupowaniu w Antalyi piłkarze Jagiellonii w swoim pierwszym meczu sparingowym przegrali 0:1 (0:0) z rumuńskim Rapidem Bukareszt. Jedyna bramka meczu padła w 62. minucie, a zdobył ją Alexandru Ioniţă.

Jagiellończycy do sparingu z piątym zespołem ligi rumuńskiej przystąpili mając „w kościach” poranny trening, toteż trener Michał Probierz wystawił do gry dwie jedenastki, w każdej połowie inną. – Cieszę się, że mimo ciężkiego porannego treningu zawodnicy rozegrali dobry mecz – chwalił po spotkaniu swoich podopiecznych trener. – Był to bardzo dobry sprawdzian, z mocnym rywalem. Oczywiście z wyniku nie możemy być zadowoleni, bo w każdym spotkaniu gra się o wygraną, ale z postawy drużyny już tak.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż oba zespoły stworzyły sobie okazje do objęcia prowadzenia. Nasz zespół miał dwie takie sytuacje, jednak w obu przypadkach znakomicie spisał się bramkarz Rapidu Alexandru Bornescu.

Po przerwie, w 62. minucie padła, jak się później okazało, decydująca bramka meczu. – Rywale zagrali prostopadłą piłkę za plecy obrońców. Grzesiek nie zdążył do niej wyjść i rywal (Alexandru Ioniţă – red.) przerzucił nad nim piłkę – tak opisał całą sytuację Probierz. Jego podopieczni po przerwie również mieli dogodne okazje, by doprowadzić chociażby do remisu, jednak strzały Piotra Klepczarka, Michała Stecia czy też Patryka Gondka nie znalazły drogi do bramki Rapidu. W ten sposób żółto-czerwoni drugi rok z rzędu doznali  porażki z Rumunami. Przed rokiem Rapid wygrał 2:0.

W spotkaniu tym przez pierwsze 45 minut na boisku zaprezentował się pozyskany z FK Homel, król strzelców białoruskiej ekstraklasy Maycon Rogério Silva Calijuri. – Maycon ma jeszcze zaległości treningowe, ale widać było, że potrafi utrzymać się przy piłce i myślę, że będziemy mieli z niego spory pożytek – ocenił występ Brazylijczyka trener żółto-czerwonych.

Kolejnym rywalem naszego zespołu, w najbliższa sobotę będzie serbski OFK Belgrad, w którym przez dwa sezony występował Mladen Kašćelan.

Antalya, 3 lutego 2010r.
Jagiellonia Białystok – Rapid Bukareszt 0:1 (0:0)

0:1 – Ioniţă 62`

Jagiellonia Białystok: (I połowa): Szamotulski – Lewczuk, El Mehdi, Skerla, Jarecki – Grosicki, Bruno, Kašćelan, Lato – Mycon, Frankowski. (II połowa): Szamotulski – Normabuena, Niewulis, Cionek, Klepczarek – Renusz, Hermes, Gondek, Steć – Jezierski, Fidziukiewicz (77. Pawłowski).

Rapid Bukareszt: (I połowa): Bornescu – Hélder, Iencsi, Iordache, Bratu – Grigorie, Coman, Lazăr, Juliano, Césinha – Răduţă. (II połowa): Bornescu (51. Straton) – Păun, Ricardo Fernandes, Constantin, Božović – Tene, Lazăr, Juliano, Iordache – Ioniţă, Creţu.