AktualnościCionek w Jagiellonii do 30 czerwca 2013 r.

Cionek w Jagiellonii do 30 czerwca 2013 r.

 24-letni brazylijski obrońca Thiago Rangel Cionek przedłużył o kolejne dwa lata obowiązujący do 30 czerwca 2011 roku kontrakt z Jagiellonią.

Mający za sobą występy sobą występy w ligach brazylijskiej i portugalskiej Brazylijczyk trafił do naszego klubu w lipcu 2008 roku, podpisując trzyletni kontrakt.

W żółto-czerwonych barwach debiutował 2 września 2008 roku w meczu Pucharu Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź (wygrana 4:1) i zdobył w nim bramkę. Na debiut w lidze czekał dziesięć dni dłużej, 12 września w meczu również przeciwko ŁKS-owi (0:1). W pierwszym sezonie w Jadze wystąpił w 12. meczach ekstraklasy, będąc głównie zmiennikiem pary środkowych obrońców – Andriusa Skerli bądź Pavola Staňo.

W pierwszych meczach sezonu 2009/10 występował również w roli zmiennika, jednak dobrą postawą udowodnił trenerowi, że może być kluczowym zawodnikiem defensywy żółto-czerwonych i począwszy od meczu 7. kolejki z Piastem Gliwice wystąpił we wszystkich spotkaniach naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty. Swoją dobrą postawą „posadził” na ławce rezerwowych doświadczonego Staňo, który w przerwie zimowej został wystawiony na listę transferową i przeniósł się do kieleckiej Korony.

Niestety druga żółta kartka w półfinałowym meczu Pucharu Polski z Lechią Gdańsk pozbawiła go występu w najważniejszym meczu sezonu (finał PP z Pogonią Szczecin w Bydgoszczy).

Łącznie w ciągu dwóch sezonów w Jagiellonii rozegrał 51 spotkań (39 w ekstraklasie, 7 w Pucharze Polski i 5 w Pucharze Ekstraklasy), zdobywając w nich 3 bramki (2-0-1).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00