AktualnościSparing: Jagiellonia – NK Zagrzeb 2:1

Sparing: Jagiellonia – NK Zagrzeb 2:1

W meczu sparingowym rozegranym w Mariborze Jagiellonia pokonała 14. zespół chorwackiej ekstraklasy NK Zagrzeb 2:1. Bramki dla podopiecznych Michała Probierza strzelili Bruno oraz Tomasz Kupisz.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się dwóch rekonwalescentów – Andrius Skerla i El Mehdi Sidqy. Obaj obcokrajowcy od momentu rozpoczęcia przygotowań trenowali indywidualnie, gdyż leczyli urazy. Sparing z Chorwatami był dla nich pierwszym meczem od czasu ich występu w finale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

Skerla po końcowym gwizdku sędziego nie znajdował się w najlepszym humorze. Okazało się, że mecz z Chorwatami zakończył się dla Litwina bardzo pechowo – białostocki obrońca złamał w sobotę nos.

Sparing pomiędzy Jagiellonią a drużyną z Zagrzebia był wyrównanany. Żaden z zespołów nie osiągnął znacznej przewagi. Zdaniem Michała Probierza żółto-czerwoni rozegrali najsłabszy mecz w okresie przygotowawczym.

– Spotkanie toczone w 35-stopniowym upale z pewnością odbiło się na zawodnikach. Zauważyć można było spore zmęczenie. Znajdujemy się teraz w reżimie treningowym, ponieważ trenujemy dwa razy dziennie, dlatego nie widać świeżości u piłkarzy. Istotne jest, że pokazaliśmy momenty niezłej gry – powiedział trener Jagi.

Białostoczanie prowadzenie objęli w 20. minucie. Bruno szybko rozegrał rzut wolny, posłał prostopadłą piłkę do Tomasza Kupisza, a były zawodnik angielskiego Wigan Athletic z zimną krwią pokonał chorwackiego bramkarza. Kilka minut później Marcin Burkhardt idealnym podaniem uruchomił Bruno. Brazylijczyk pewnym strzałem ulokował futbolówkę w bramce. Goście honorowego gola uzyskali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnym strzale głową Mateo Pavlovicia.

Probierz po spotkaniu docenił klasę przeciwnika. – NK Zagrzeb po sezonie wymienił trenera oraz kilku zawodników. Był dla nas wymagającym rywalem.

W niedzielę Jagiellonia zmierzy się z 5. drużyną Iranu – Steel Azin FC. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Maribor, 10 lipca 2010r.
Jagiellonia Białystok – NK Zagrzeb 2:1 (2:1)

1:0 – Kupisz 20`
2:0 – Bruno 29`
2:1 – Pavlović 34`

Jagiellonia Białystok: (I połowa): Gikiewicz – Norambuena, Kijanskas, Cionek, Hus – Kupisz, Hermes, Kašćelan, Bruno – M. Burkhardt, Maycon. (II połowa): Gikiewicz – Lewczuk, Józefiak, Gogol, Klepczarek – Grosicki, Bogusławski (75. Skerla), Grzyb, Lato (75. El Mehdi) – B. Pawłowski (75. J. Pawłowski), Frankowski.