AktualnościKamil Grosicki zostaje !!!

Kamil Grosicki zostaje !!!

Wiele ostatnio mówiło się o odejściu Kamila Grosickiego do zagranicznego klubu. Media prześcigały się w rewelacjach jakoby młody napastnik jedną nogą był już w Chievo Verona, Aston Villi czy tureckim Bursasporze. Wczoraj nawet pojawiła się informacja, że Kamil już jest zawodnikiem Arisu Saloniki. Wystarczyło cierpliwie poczekać – Grosicki nadal będzie grać w Jagiellonii.

– Zostaję. Jeszcze wczoraj wieczorem, wydawało mi się, że odejdę. Przespałem się jednak z tym i stwierdziłem, że za dużo jest jeszcze do zrobienia w Białymstoku. Bardzo duży wpływ na moją decyzję mieli członkowie Rady Nadzorczej a w szczególności prezesi Cezary Kulesza i Dariusz Kowalczyk. Przekonali mnie, że warto tu zostać, tak samo jak trener Probierz z którym również rozmawiałem. Poza tym ważnym aspektem byli kibice, którzy mnie przyjęli tu z otwartymi rękoma, jak swojego. Po tym co stało się w Salonikach nie mógłbym przejść do Arisu. Nie mógłbym im tego zrobić. Pieniądze nie są tu najważniejsze – mówi Grosicki.

Radości nie ukrywają fani, którzy wierzą w mistrzostwo w tym sezonie. – Czy zdobędziemy mistrzostwo? Nie chciałbym wybiegać aż tak daleko myślami. Zobaczymy jak będzie wyglądać nasza pozycja po pierwszej rundzie, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej. Mamy fajną drużynę, dobrego trenera i świetnych kibiców, także będziemy walczyć – twierdzi „Grosik”.

Kamil przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Grodzisku Wielkopolskim. W najbliższych dniach kadra rozegra dwa towarzyskie spotkania z Ukrainą i Australią. – Rozmawiałem chwilkę z trenerem Smudą, jednak chciałbym treść tej rozmowy zachować dla siebie. W drużynie jest świetna atmosfera, wszyscy trzymamy się razem i liczymy na dwa zwycięstwa. Czy zagram w którymś spotkaniu? Mam nadzieję. Daję z siebie wszystko na treningach i myślę, że zostanie to zauważone – kończy 22-letni napastnik.

Grosicki to bardzo ważne ogniwo białostockiej drużyny, o czym w ostatniej kolejce ligowej przekonał się mistrz Polski – Lech Poznań (gol i asysta „Grosika”). Odkąd dołączył do żółto-czerwoncyh w duecie z Tomaszem Frankowskim są postrachem ligowych rywali. W 47. spotkaniach zdobyli razem 29 bramek, co stanowi 57% wszystkich goli zdobytych przez Jagiellonię. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00