AktualnościMaaskant: Jestem pod wrażeniem gry Jagi

Maaskant: Jestem pod wrażeniem gry Jagi

– To będzie bardzo ciężki mecz, więc musimy się dobrze przygotować. Oglądałem spotkania Jagiellonii i byłem pod wrażeniem ich gry. Jest to zespół, który walczy o zwycięstwo w każdym meczu i ma bystrych napastników. Oczywiście widzę szanse wygrania tego spotkania, ale musimy zagrać na wysokim poziomie – powiedział przed meczem z Jagiellonią Białystok trener Wisły Kraków, Robert Maaskant.

– Z graczy pierwszego składu nie będzie mógł zagrać Piotr Brożek, który ma kłopoty z plecami. Wszyscy wiedzą, że jest poważny problem z defensywą, ale liczyliśmy się z tym, sprzedając Juniora Diaza. Nie mamy zbyt wielu piłkarzy, którzy mogliby zagrać na lewej stronie obrony. W piątek zobaczycie, jak to rozwiążemy. Czy zagra jakiś junior? Wisła walczy o zwycięstwa, więc danie szansy młodemu piłkarzowi byłoby chyba zbyt ciężkim zadaniem dla niego. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest oddalenie gry od naszego pola karnego i postawienie na atak – stwierdził opiekun wicemistrza Polski.

– Ponadto Milan Jovanić ma problem ze ścięgnem w kolanie, w jego miejsce do Białegostoku jedzie Filip Kurto, ale w kolejnym spotkaniu powinien już być do dyspozycji. Z kolei Nourdin Boukhari zostanie włączony do kadry na mecz, ale nie wiadomo, czy zagra. Cały czas czekamy na jego certyfikat z Turcji. Z Turkami zawsze są problemy, nie odbierają telefonów albo chorują. Nourdin jest gotowy do gry, ale zobaczymy, czy będzie mógł wystąpić – przyznał Maaskant.

W ostatnim meczu z Polonią Bytom uznania w oczach Maaskanta nie znalazł drugi z braci Brożków – Paweł. Czy w meczu kolejki Holender da mu szansę pokazania się? – Rozmawiałem z Pawłem o jego sytuacji, która jest dla niego trudna, zdajemy sobie z tego sprawę. Widziałem go podczas treningów i widać, że jest głodny gry, dlatego wystąpi w piątek – zapewnił Maaskant.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00