AktualnościStadion info cz. 7 – „Szatnie zawodników”

Stadion info cz. 7 – „Szatnie zawodników”

W kolejnej, siódmej już części naszego stadionowego opisu przyjrzymy się bliżej szatniom – czyli miejscu, w którym tym razem piłkarze a nie kibice spędzać będą najwięcej czasu. Zapraszamy do lektury.

Szatnie zawodnicze znajdują się w głównej strefie szatni na poziomie „0” i mają zapewnione bezpośrednie, kryte dojście do płyty boiska. Na nowym stadionie będą dwa takie pomieszczenia, dla Jagiellończyków oraz drużyny gości o powierzchni około 130 metrów kwadratowych każde.

Co ciekawe, w przestrzeni znajdą się również dwie szatnie dla kobiet o tych samych rozmiarach co męskie, co możemy zaobserwować na wyżej zamieszczonym rysunku. W przypadku braku rozgrywania meczów przez płeć piękną, pomieszczenia te zostaną przeznaczone dla młodzieży co wydaje się bardzo prawdopodobne.

Gracze będą mieli również do dyspozycji dwie, duże, salki do rozgrzewki. To świetne rozwiązanie, zważywszy na panujące w Polsce warunki atmosferyczne. Wystarczy przypomnieć sobie ostatni mecz z Górnikiem, kiedy to nasi piłkarze, tuż po wyjściu z szatni na drugą połowę rozbiegali się jeszcze przy końcowej linii boiska. To bowiem bardzo ważne, żeby mięśnie były odpowiednio rozgrzane. Przy niskich temperaturach zmniejsza to ryzyko kontuzji.

Przenieśmy się teraz do samej szatni. Tak oto będzie wyglądać wewnątrz.

„M1” to nic innego niż szafki do przebieralni. Podwójne, otwarte z wieszakiem i półką. Zapewne wielu z was kojarzy wnętrza szatni wielkich klubów, gdzie w pomieszczeniach na piłkarzy czekają na już koszulki. Sami przyznacie – piękny widok. Nie inaczej będzie w Jagiellonii. „Ł” to oczywiście ławki do siedzenia.

Do dyspozycji zawodników będzie oczywiście lodówka oraz dyspenser wody pitnej. Poza tym warto również zwrócić uwagę na duże biurko, znajdujące się w środkowej części szatni oraz tablicę do prezentacji taktyki („TS”) – to tu trener będzie wydawał Jagiellończykom polecenia, które ci realizować będą na boisku.

W szatni znajdować się będą również trzy stoły do masażu. To bardzo ważne aby fizjoterapeuci zatrudnieni w klubie, mogli wykazać się swoimi umiejętnościami bezpośrednio w trakcie meczu, a raczej w trakcie przerwy w spotkaniu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00