AktualnościPiłkarze Polonii: Białystok to ciężki teren

Piłkarze Polonii: Białystok to ciężki teren

Jagiellonia Białystok odniosła w piątek kolejne zwycięstwo na własnym obiekcie, pokonując 1:0 stołeczną Polonię. Czarne koszule oddaliły się od czuba tabeli już na 9 punktów.

Polonia przegrała i po raz kolejny straciła gola w końcówce spotkania. Mecz był wyrównany, jednak okazało się, że to Jagiellonia ma mocniejsze argumenty w ofensywie. – Powtórka z rozrywki. Kolejny raz straciliśmy bramkę w końcówce spotkania, chociaż nie graliśmy źle. To był taki typowy mecz na remis i gdyby tak się zakończyło, to nikt nie miałby prawa narzekać. Nie możemy w takich sytuacjach pozwalać przeciwnikom strzelić gola – powiedział tuż po spotkaniu Adrian Mierzejewski. – Białystok to ciężki teren. Jagiellonia u siebie gra bardzo dobrze, w meczu z nami również to potwierdziła i zwyciężyła. Nie zasłużyliśmy jednak na porażkę – dodał Łukasz Trałka.

Wymiana ciosów trwała przez 90 minut. Obie drużyny na przemian atakowały i stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. – W drugiej połowie to my przeważaliśmy, a Jagiellonia poza tym jednym zamieszaniem nie stworzyła sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola. My za to, szczególnie ze stałych fragmentów, mieliśmy sporo okazji. Najbardziej szkoda strzału Ebiego, kiedy to piłka została wybita z linii bramkowej – stwierdził Mierzejewski. Wtórował mu w tym Trałka. – Byliśmy na pewno drużyną równorzędną, momentami nawet lepszą, szczególnie w drugiej połowie. Stworzyliśmy więcej sytuacji, ale jeżeli „Franek” dostaje piłkę na 4. metr i spokojnie może sobie ją przyjąć, to musi z tego paść bramka.

Paweł Janas miał wspiąć się z Polonią na wyżyny, jak się jednak okazuje, na razie ma zdecydowanie gorsze wyniki niż Jose Maria Bakero. Stołeczna drużyna zaczyna tracić kontakt z liderem z Białegostoku. – Jesteśmy niezadowoleni po porażce. Jechaliśmy tutaj na ciężki teren, przegraliśmy, trudno. Będziemy walczyć dalej. W następnych spotkaniach mamy Lechię oraz Lecha i musimy uzyskać dobre wyniki, aby dogonić czołówkę, bo wiadomo, że do Jagiellonii tracimy już 9 punktów – zakończył Mierzejewski.