FAQ: Karta Kibica

Wielu fanów białostockiej drużyny zadaje coraz więcej pytań nt. Karty Kibica. Wszystkie je postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce, tak aby ułatwić ich wyszukanie oraz rozwiać wszelkie wątpliwości. 

1. Czym jest Karta Kibica Jagiellonii Białystok?

Dosłownie rzecz ujmując, jest to kawałek plastiku, spełniający jednocześnie dwie funkcje – płatniczą oraz identyfikacyjną. Identyfikacyjna zapewnia jak sama nazwa mówi identyfikację kibica poprzez imię, nazwisko, numer PESEL oraz aktualne zdjęcie twarzy, stosownie do wymogów ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. 2009 Nr 62, poz 504). Karta Kibica spełniać będzie jednocześnie funkcję karnetu i biletu. Dzięki posiadanym na niej środkom, będzie można zakupić abonament na mecze lub wejściówkę na jeden mecz rozgrywany przez Jagiellonię. Nie będziemy musieli posiadać już karnetów z papieru, który często ulega zniszczeniu. Bilet lub karnet będzie „nabijany” na Kartę. Funkcja płatnicza natomiast, zapewnia możliwość regulowania należności w formie bezgotówkowej w punktach handlowo-usługowych na obiektach sportowych i poza nimi we wszystkich punktach oznaczonych logiem MasterCard. Karta jest nowoczesnym instrumentem płatniczym wykonanym w technologii zbliżeniowej MasterCard PayPass.

Zasady korzystania z „Karty prepaid MasterCard PayPass” i regulamin Karty Kibica Extrakarta – KLIKNIJ!

2. Gdzie można wyrobić Kartę Kibica Jagiellonii Białystok

POK „Wyspa Kibica” Galeria Zielone Wzgórza, ul. Wrocławska 1

  • od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9:00 do 21:00 oraz w niedziele od godziny 10:00 do 20:00 

3. Pierwsze 250 kart jest bezpłatnych, ile kosztują te nie objęte promocją ?

Karta Kibica poza promocją kosztować będzie 25 zł.

4. Dlaczego warto wyrobić Kartę Kibica już teraz ?

Ponieważ Karta Kibica jest niezbędna do wejścia na stadion. Bez niej nie zakupimy biletu/karnetu na mecze Jagiellonii Białystok.

5. Co trzeba ze sobą zabrać ?

Należy z sobą zabrać dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty bądź prawo jazdy. W przypadku osób nieletnich należy wziąć legitymację szkolną. Nie będą potrzebne zdjęcia – robimy je na miejscu.

6. Jakie dane będą potrzebne?

We wniosku, kibic zobowiązany jest do podania imienia i nazwiska, numeru PESEL, adresu zamieszkania, numeru telefonu (preferowany komórkowy) oraz adresu poczty elektronicznej. 

7. Czy osoby, które nie ukończyły 18. roku życia mogą wyrobić Karty Kibica?

Oczywiście.

Wniosek o wydanie Karty dla osoby pomiędzy 13. a 18. rokiem życia wymaga zgody przedstawiciela ustawowego (opiekuna), natomiast wniosek o wydanie Karty, która będzie używana przez osobę poniżej 13. roku życia składa we własnym imieniu przedstawiciel ustawowy (opiekun) tej osoby.

Wzór zgody przedstawiciela ustawowego można pobrać TUTAJ

8. Gdzie można odbierać Karty Kibica?

Karty wyrobione wcześniej odbieramy w siedzibie klubu, ul. Legionowa 28/702.

9. Jak działa Karta w technologii PayPass?

Kartę Kibica w technologii PayPass najłatwiej porównać do telefonu na kartę, prepaid. Doładowujesz kwotą 50 zł. Wydajesz 50 zł. Nikt nie potrąca prowizji, z tytułu tego, że tam są pieniądze. Kartę obowiązkowo muszą wprowadzać kluby.

Kluby, które w przeszłości wprowadziły kartę kibica bez funkcji finansowej prawdopodobnie będą zmuszone do jej wymiany. Druga sprawa jest taka, że w momencie kiedy inni zorientują się jak, poprawi to komfort obsługi kibica na stadionie, to sami się zdecydują na jej wydanie. Warto pomyśleć, że nie tylko duże kluby mają patent na fajne rozwiązania, może to właśnie Jagiellonia przeciera szlaki w pewnych sprawach?

  • karta zostanie wydana przez Bank Zachodni WBK
  • pierwsze zasilenie powinno wynosić minimum 30 zł
  • karta umożliwia płatności na całym świecie w punktach akceptujących karty MasterCard za pomocą transakcji zbliżeniowych (PayPass) na odległość oraz przez Internet
  • transakcje zbliżeniowe polegają na realizacji płatności poprzez zbliżenie karty do stosownego czytnika. W przypadku transakcji na kwotę do 50 zł transakcja odbywa się bez konieczności potwierdzenia jej przez posiadacza poprzez wprowadzenie numeru PIN. W przypadku transakcji na kwotę przekraczającą 50 zł potwierdzenie poprzez wprowadzenie kodu PIN będzie konieczne
  • kartę zasila się poprzez wpłatę gotówkową lub bezgotówkową w dowolnym banku lub na urzędzie pocztowym a także przez usługę SMS

10. Jakie korzyści, poza wyżej wymienionymi, płyną z posiadania Karty Kibica?

Ważne jest również to, iż korzystając z Karty wspierasz klub, gdyż część tzw. Opłaty prowizyjnej zasila budżet Jagiellonii!

Ponadto Karta Kibica to setki zniżek w naszych punktach partnerskich! WIĘCEJ TUTAJ

11. Karta jest ważna przez dwa lata. Ile kosztuje jej wznowienie? 

Cena za wznowienie nie jest znana, jednak będzie niższa niż koszt jej wyrobienia. Jeśli dokona się  odpowiedniego obrotu na karcie, to prawdopodobnie wznowienie będzie bezpłatne.

Cena nie jest znana przede wszystkim dlatego, że za dwa lata wartość tworzywa jak i innych czynników może ulec zmianie. Podobnie miało to miejsce w przeszłości z kartami Mifare. Na początku kluby kupowały je po 20 zł, obecnie ich cena wynosi 3 zł.

12. W związku z tym, że jest to karta wydawana przez BZ WBK to z jakimi ewentualnymi płatnościami się to wiąże. Czy należy płacić prowizję/opłatę/abonament za utrzymanie konta?

BZ WBK jako partner projektu „przechowuje” również pieniądze. Rachunek ten działa na zasadzie telefonu na kartę, pre paid. Przelewasz tyle pieniędzy ile zamierzasz wydać. Nie ma opłat stałych za posiadanie takiej karty! Karty nie trzeba również doładowywać!

13. Jeżeli używa się Karty tylko w celach identyfikacyjnych, nie płatniczych to czy trzeba dokonywać jakichś dodatkowych opłat?

Nie. Korzystając z którejś funkcji rozdzielnie, jak i łącznie nie wiąże się z żadnymi opłatami!

14. Czy można nieodpłatnie sprawdzić saldo Karty?

Tak. Wystarczy zalogować się na stronie www.extrakarta.pl

Można również wysłać SMS na numer 2424*:

a) dla sprawdzenia salda oraz dostępnych środków komunikat SMS ma formę: RRRRRRRRRRKKKK S

b) dla historii 5 ostatnich transakcji komunikat SMS ma formę: RRRRRRRRRRKKKK H

gdzie: RRRRRRRRRR – ostatnie 10 cyfr numeru rachunku technicznego Karty, KKKK – ostatnie 4 cyfry numeru Karty

* Koszt wysłania SMS zgodny z taryfą operatora

Trzecim sposobem sprawdzenia salda jest opcja wsadzenia Karty do dowolnego bankomatu BZ WBK, jednak opłata wynosi wtedy 2 zł (patrz tabela opłat i prowizji – zasady korzystania z karty PrePaid MasterCard PayPass pkt. 70)

15. Napisano, iż korzystanie z Karty zasila budżet Jagiellonii, czy to z moich środków będą pobierane te pieniądze?

Prowizję płaci nie użytkownik, a punkt w którym dokonuje się zakupu. Płacąc kartą bank nalicza sobie prowizję od każdej transakcji, tyle tylko że nie płaci jej użytkownik a podmiot któremu się płaci.

Często możemy zaobserwować pewne ograniczenia np. w sklepach spożywczych dotyczące płatności bezgotówkowych. Płatność kartą powyżej 20 zł”. Wynika to z tego, że marża jaka będzie na produkcje nie wystarczy na pokrycie prowizji bankowej i zamiast zarobić sklep traci na sprzedaży.

16. Czy kartę trzeba zasilać cyklicznie?

Nie, jeżeli używać się będzie karty jedynie w celach identyfikacyjnych. W przyszłości jednak, już na nowym obiekcie, wszelkie transakcje docelowo odbywać się będą bezgotówkowo – za pomocą karty PayPass. Warto zatem taką kartę zasilać pieniędzmi.

17. Czy ta karta jest obowiązkowa? Czy można nadal zakupić „papierowe” karnety/bilety?

Tak, Karta Kibica jest obowiązkowa.

19. Jak sprawa wyglądać będzie z kibicami spoza Białegostoku, którzy będą chcieli wyrobić taką Kartę? 

Po ustaleniu z przedstawicielami Fan Clubów daty, wybierzemy się do miejscowości ościennych ze sprzętem, gdzie spokojnie wyrobić będzie można sobie Karty Kibica.

20. Czy wyrabiając Kartę Kibica można korzystać tylko z funkcji identyfikacyjnej?

Nie bójmy się nowych rozwiązań, w szczególności tych, które ułatwią nam funkcjonowanie, tak na stadionie jak i wokół niego.

Karta spełnia dwie funkcje – identyfikacyjną i płatniczą. Nie musimy korzystać z obu. Funkcja płatnicza to tylko dodatek, dodatek który powinien usprawnić zakup biletów, wejście na stadion, zmniejszyć kolejki przed punktami gastronomicznymi czy sklepami z pamiątkami. Dodatek, za który nie trzeba będzie dopłacać, a który przyniesie również pieniądze dla klubu.

21. Czy nadal będzie można płacić za bilety i karnety gotówką?

Oczywiście za bilety i karnety będziemy mogli płacić również gotówką. Wybór należeć będzie do kibica, choć oczywiście będzie można skorzystać z opcji zakupu za pomocą technologii zbliżeniowej.

22. W dalszym ciągu mam parę pytań dotyczących Karty Kibica Jagiellonii Białystok. Gdzie mogę je skierować ?

W razie pytań bądź wątpliwości, prosimy o kontakt:

  • Pod numerem telefonu: 661 305 094
  • Pod adresem mail:
  • Pod numerem gg: 32230987

22. Jak w praktyce korzystać z Karty oraz gdzie już dzisiaj mogę jej używać?

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00