AktualnościTrenerzy o meczu Jagiellonia – Cracovia

Trenerzy o meczu Jagiellonia – Cracovia

Jagiellonia będąc drużyną przynajmniej o klasę lepszą dosyć pewnie pokonała Cracovię, chociaż niepotrzebnie straciła dwie bramki. Na konferencji prasowej niepocieszony trener gości Jurij Szatałow stwierdził, że niektórzy jego zawodnicy powinni się zastanowić czy trafili do odpowiedniej dyscypliny sportu.

Jurij Szatałow (Cracovia Kraków): – Do takiego meczu zawsze będzie krótki komentarz. Jagiellonia była lepsza, daliśmy jej prezenty w 18. i 39. minucie, tracąc piłkę na środku boiska, a takie sytuacje szybcy zawodnicy pokroju Grosickiego wykorzystują. Jagiellonia prowadziła 2:0 i już było po meczu. Było to bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu i niektórzy moi zawodnicy powinni poważnie się zastanowić, czy trafili do odpowiedniej dyscypliny sportu.

Michał Probierz (Jagiellonia Białystok): – Bardzo ważna była pierwsza połowa, po której prowadziliśmy 3:0. Dzisiaj przed naszym meczem można było obejrzeć w telewizji fajny „koncert”, gdzie Arsenal, prowadząc w derby Londynu z Tottenhamem do przerwy 2:0, przegrał 2:3. Dlatego też w przerwie uczulałem swoich zawodników, że przeciwnik nie ma nic do stracenia. Szybko stracona na początku drugiej połowy bramka napsuła nam trochę krwi, kolejna na 2:4 również i zrobiła się niepotrzebna nerwówka. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy, a zawodnicy, którzy wrócili z kadry, zagrali dobry mecz. Teraz będą mieli czas odpocząć i zregenerować się i zaczniemy przygotowania do dwóch kolejnych spotkań, z Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław, które będą dla nas kluczowe. Dzisiaj jedno jest pewne – nadal jesteśmy pierwsi a reszta nas goni.