AktualnościSparing: Jagiellonia – Warta 4:0

Sparing: Jagiellonia – Warta 4:0

W swoim pierwszym meczu na zgrupowaniu w Gutowie Małym piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali trzecioligową Wartę Sieradz 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Bartłomiej Pawłowski – dwie bramki oraz Franck Essomba i Błażej Radler – po jednej.

W dzisiejszym meczu na boisku nie zobaczyliśmy przeziębionego Jarosława Laty oraz narzekającego na lekki uraz Andriusa Skerli. Ponadto odpoczywali dwaj bramkarze – Grzegorz Sandomierski i Jakub Słowik.

W pierwszej połowie wyraźnie było widać brak obycia z piłką w obu zespołach. Więcej z gry i przewagę optyczną posiadali Jagiellończycy, jednak sytuacje bramkowe jakie stworzyli można policzyć na palcach jednej ręki. Rywale natomiast ani razu nie zagrozili naszej bramce. Prowadzenie dla Jagiellonii w 22. minucie uzyskał Franck Essomba, który płaskim strzałem w długi róg zza linii pola karnego pokonał golkipera Warty. Tuż przed przerwą doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Tomasz Frankowski, jednak nie wykorzystał rzutu karnego, który sam wywalczył. Paweł Wilczewski obronił strzał z „wapna” kapitana żółto-czerwonych.

Na drugą połowę trener wystawił praktycznie nową jedenastkę, na boisku pozostali jedynie Piotr Lipka i Radler. Właśnie testowany obrońca Odry Wodzisław Śląski w 59. minucie zamienił na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Grzyba i Jaga podwyższyła prowadzenie. 7 minut później oko w oko z bramkarzem trzecioligowca stanął Bartłomiej Pawłowski. Strzał naszego napastnika golkiper zdołał odbić do góry, do piłki jednak ponownie dopadł Pawłowski i strzałem głową tuż przy słupku umieścił ją w bramce. W 77. minucie lewą stroną boiska urwał się rywalom Czarnogórzec Ermin Seratlić, po czym dośrodkował na 5. metr, a tam Bartłomiej Pawłowski uprzedził bramkarza i po raz drugi głową skierował piłkę do bramki, ustalając wynik meczu na 4:0.

Gutów Mały, 22 stycznia 2011r.
Jagiellonia Białystok – Warta Sieradz 4:0 (1:0)

1:0 – Essomba 22
2:0 - Radler 59
3:0 – B. Pawłowski 66
4:0 - B. Pawłowski 77

W 45. minucie Tomasz Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Wilczewski obronił).

Jagiellonia Białystok (I połowa): Lipka – Kijanskas, Soczyński, Radler, Józefiak – Makuszewski, Kašćelan, Murawski, Essomba – M. Burkhardt – Frankowski. (II połowa): Lipka – Norambuena, Cionek, Radler, Pejović – Kupisz, Hermes, Grzyb, Seratlić – Grzelak, B. Pawłowski.

Warta Sieradz: Wilczewski – Zawalich, Kazadi-Leonowicz, Twardawa, Sosnowski – Kozieł, Sobczak, Mitek (Balcerzak), Swędrowski, Graczykowski – R. Kowalczyk. Grali także: Siniewicz, Kłos, Ł. Markiewicz, Zaborowski, Kobierski, Węzikowski, Przezak, W. Matusiak, Wiśniewski, Adamczyk.