AktualnościTrenerzy o meczu Śląsk – Jagiellonia

Trenerzy o meczu Śląsk – Jagiellonia

Po meczu Jagiellonii ze Śląskiem z gry swojego zespołu zadowolony mógł być tylko trener gości Orest Lenczyk, który pochwalił swoją drużynę na konferencji prasowej. Powodów do radości nie miał trener Michał Probierz, gdyż jego zespół po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty przed własną publicznością. Oto co powiedzieli po meczu obaj szkoleniowcy.

Orest Lenczyk (Śląsk Wrocław): Był to chyba najdłużej w mojej historii trenerskiej przekładany mecz, ale w końcu się odbył. Jak najbardziej jestem zadowolony z postawy zawodników. Bardzo mi zależało, aby po meczu z Cracovią, który był w naszym wykonaniu na dobrym poziomie, ten poziom utrzymać. W tamtym meczu nie strzeliliśmy bramki i straciliśmy dwa punkty, dzisiaj postawiliśmy Jagiellonii wysoko poprzeczkę. Wygraliśmy pierwszą połowę i w przerwie apelowałem do zawodników, aby zrobili wszystko, by drugiej nie przegrać. Jeżeli prawdą jest, że bramka zdobyta z karnego była po błędzie sędziego, to jest to kolejny taki mecz. Chłopcy doskonale zdają sobie sprawę, że z Jagiellonią można nie przegrać, ale z sędzią nie da rady.

Michał Probierz (Jagiellonia Białystok): Bywają takie momenty, gdy wszystkim się wydaje, że to tak łatwo pójdzie, a wówczas jest najtrudniej. Zdawaliśmy sprawę, że ktoś kiedyś przyjedzie i urwie nam tu punkty, bo nie da się wszystkiego wygrywać. To nie przypadek, że Śląsk tylu meczów nie przegrał, bo ma dobry zespół, co widać też po zawodnikach wchodzących z ławki rezerwowych. My musimy teraz nad jedną rzeczą popracować – psychiką. Te mecze pokazują, że sparingi to jedno, a liga to zupełnie co innego i  ona wszystko zweryfikuje. Prosiłem, żeby przed inauguracją nie kreować nowych gwiazd w zespole i to się potwierdza. Postaram się pomóc tym chłopakom, bo wiem, że są to dobrzy piłkarze i wytrzymają presję, jaka na nich ciąży. Mamy punkt straty do lidera i zrobimy wszystko, aby w kolejnych kolejkach być ciągle u góry tabeli i mieć nadal szansę na mistrzostwo.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00