AktualnościJagiellończycy na zgrupowaniach

Jagiellończycy na zgrupowaniach

Dziesięciu Jagiellończyków wyjechało na zgrupowania swoich narodowych reprezentacji, które odbędą się w dniach 21-30 marca. Do dyspozycji trenera Michał Probierza został m.in. Tomasz Frankowski, który tym razem nie będzie trenować napastników z narodowej kadry.

Wielu reprezentantów będzie w tym tygodniu walczyć o kolejne punkty w eliminacjach do mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie. Najciekawiej zapowiadają się spotkania Litwa – Hiszpania oraz Armenia – Rosja. Andrius Skerla oraz Tadas Kijanskas, a także Robert Arzumanyan rozegrają kluczowe mecze dla pozycji swoich reprezentacji w tabeli. – W marcu czeka nas najważniejsze spotkanie, które już dzisiaj wywołuje spore emocje. Zagramy z liderem grupy, Rosją i jeżeli uda się nam uzyskać dobry wynik, to zdecydowanie przybliżymy się do awansu – mówił nam jeszcze w lutym defensor rodem z Armenii, Arzumanyan.

Ciekawie z naszej perspektywy zapowiada się również spotkanie towarzyskie pomiędzy Polską a Litwą. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym meczu naprzeciwko siebie staną koledzy z drużyny – szanse na występ mają tak Grzegorz Sandomierski, jak i Tadas Kijanskas oraz Andrius Skerla – dwie podpory formacji obronnej naszych wschodnich sąsiadów. Na mecz, który odbędzie się w Kownie 25 marca, wybiera się spora grupa kibiców z Białegostoku. Warto dodać, że Skerla jest rekordzistą swojego kraju pod względem występów w reprezentacji. Jeżeli zagra w piątek z Polską, będzie to dla niego 80. występ w barwach Litwy.  Z bogatej historii Skerli najlepiej w pamięci zapadło spotkanie z 2 września 2006 roku, kiedy to reprezentacja Litwy zremisowała w Neapolu 1:1 z Włochami, którzy dwa miesiące wcześniej zdobyli mistrzostwo świata. – Był to pierwszy mecz Włochów po zdobyciu mistrzostwa świata. Przywieźli na ten mecz ze sobą Puchar Świata, by zaprezentować go 70-tysięcznej widowni. Atmosfera na trybunach była fantastyczna, a my ją trochę zepsuliśmy, bo zremisowaliśmy 1:1. Dla nas był to wielki wynik – powiedział Skerla.

W ostatniej chwili, ze składu Polski U-20 wypadł Tomasz Kupisz, który nabawił się drobnego urazu. Piłkarz będzie pauzować przez kilka dni. – W meczu z Lechem naciągnąłem mięsień dwugłowy i przez kilka dni będę uczęszczał na rehabilitację. Jak długo? Nie wiem, nie znam jeszcze wyników badań – powiedział Kupisz.

Tym razem w stolicy Podlasia został Frankowski, który, poza grą w Jagiellonii, zajmuje się również szkoleniem napastników narodowej kadry. Probierz rozmawiał na ten temat z selekcjonerem Franciszkiem Smudą, który przystał na prośbę szkoleniowca żółto-czerwonych i zdecydował dać Frankowskiemu wolne. – Tomek nie pojedzie tym razem na obóz reprezentacji. Zostaje w Białymstoku, tutaj przyda się nam podczas treningów. Trener Probierz uznał, że zawodnik bardziej niż kadrze jest w tej chwili bardziej potrzebny Jagiellonii. Rozmawiał na ten temat z „Frankiem” i trenerem Smudą, wszystko odbyło się w cywilizowany sposób, na ugodowej stopie – mówił jeszcze niedawno Przeglądowi Sportowemu Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii.

Federacja Czarnogóry, która zaplanowała turnee po Azji, w związku z wydarzeniami w Japonii, musiała zmienić swoje plany. Początkowo Mladen Kašćelan oraz Luka Pejović mieli rozegrać dwa towarzyskie spotkania – z Japonią oraz Koreą Południową. Trzęsienie ziemi, fala tsunami oraz kryzys atomowy w Japonii pokrzyżowały jednak plany reprezentacji z Bałkanów, w związku z czym rozegra ona tylko jedno towarzyskie spotkanie – z Uzbekistanem w Podgoricy.

Kadrowicze Jagiellonii:

Polska:

Zgrupowanie: 21-30 marca 2011r.

Powołany: Grzegorz Sandomierski

Rywale: Litwa – mecz towarzyski (25.03, Kowno)

Grecja – mecz towarzyski (29.03, Pireus)

Polska (U-20):

Zgrupowanie 21-30 marca 2011r.

Powołany: Jakub Słowik

Rywale: Niemcy – mecz towarzyski (24.03, Cottbus)

Szwajcaria – mecz towarzyski (29.03, Sulejówek)

Polska (U-19):

Zgrupowanie 20-29 marca 2011r.

Powołany: Bartłomiej Pawłowski

Rywale: Norwegia – mecz towarzyski (26.03, Wronki)

Norwegia – mecz towarzyski (28.03, Grodzisk Wielkopolski)

Polska (U-18):

Zgrupowanie 24-30 marca 2011r.

Powołany: Adam Radecki

Rywale: Holandia – mecz towarzyski (29.03, Łomża)

Armenia:

Zgrupowanie: 21-26 marca 2011r.

Powołany: Robert Arzumanyan

Rywale: Rosja – eliminacje mistrzostw Europy 2012 (26.03, Erewań)

Czarnogóra:

Zgrupowanie: 21-27 marca 2011r.

Powołani: Mladen Kašćelan, Luka Pejović

Rywale: Uzbekistan – mecz towarzyski (26.03, Podgorica)

Czarnogóra (U-21):

Zgrupowanie: 21-30 marca 2011r.

Powołany: Ermin Seratlić

Rywale: Malta – mecz towarzyski (25.03, Valetta)

Macedonia – mecz towarzyski (29.03, Podgorica) 

Litwa:

Zgrupowanie: 21-30 marca 2011r.

Powołani: Andrius Skerla, Tadas Kijanskas

Rywale: Polska – mecz towarzyski (25.03, Kowno)

Hiszpania – eliminacje mistrzostw Europy 2012 (29.03, Kowno)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00