AktualnościZmiany kadrowe w Jagiellonii

Zmiany kadrowe w Jagiellonii

Vuk Sotirović nie jest już zawodnikiem Jagiellonii. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. W tym tygodniu z drużyną trenować będą za to piłkarze Młodej Jagiellonii – Michał Steć, Adam Radecki, Kamil Zapolnik oraz Damian Kądzior.

Sotirović w barwach Jagiellonii rozegrał w tej rundzie 6 meczów (2 w Pucharze Polski oraz 4 w ekstraklasie), w których ukarany został dwiema żółtymi kartkami. Na boisku spędził 248 minut. Dziękujemy zawodnikowi za grę w żółto-czerwonych barwach i życzymy powodzenia w kontynuowaniu kariery.

Szansę trenowania z drużyną wicelidera ekstraklasy dostali za to 4. zawodnicy Młodej Jagiellonii – będący wcześniej w orbicie zainteresowań trenera Michała Probierza – Steć, Zapolnik, Radecki, oraz nowa twarz – Kądzior. Ten ostatni ma 19 lat i jest środkowym pomocnikiem. Do drużyny Młodej Jagiellonii dołączył zimą i jak dotąd, rozegrał w jej barwach 5 meczów oraz strzelił bramkę. – Damian przyszedł do nas tej zimy z juniorów i na pewno ma papiery na granie. Dobra postawa w okresie przygotowawczym oraz niezłe występy w meczach zaprocentowały możliwością trenowania z pierwszą drużyną – mówi Mariusz Rumak, trener Młodej Jagiellonii, po czym dodaje: – Dla mnie jest to bardzo dobra informacja, bo pokazuje, że praca, którą wykonujemy, jest wykonywana dobrze. Naszym celem jest przecież przygotowywanie zawodników do gry w pierwszym zespole.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00