AktualnościMESA: Górnik – Jagiellonia 1:1

MESA: Górnik – Jagiellonia 1:1

Młoda Jagiellonia nie dotrzymała kroku seniorom i w meczu 23. kolejki Młodej Ekstraklasy tylko zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Bramkę dla podopiecznych Mariusza Rumaka już w 2. minucie spotkania strzelił Jan Pawłowski. Młoda Jaga po remisie w Rybniku – gdzie rozgrywany był mecz – pozostała na 8. pozycji w tabeli.

Spotkanie z wiceliderem rozgrywek, Górnikiem Zabrze było dla podopiecznych trenera Mariusza Rumaka czwartym kolejnym w przeciągu zaledwie dziesięciu dni, toteż można było oczekiwać po młodych zawodnikach oznak zmęczenia.

Tymczasem Jagiellończycy rozpoczęli mecz najlepiej jak można, już w 2.  minucie obejmując prowadzenie. Ładną zespołową akcję celnym trafieniem wykończył nieskuteczny ostatnio Jan Pawłowski, dla którego było to siódme trafienie w sezonie, ale dopiero pierwsze w tej rundzie.

Faworyzowani gospodarze, w barwach których w przeciągu całego meczu wystąpiło trzech zawodników z kadry pierwszego zespołu, którzy rywalizowali we wczorajszym spotkaniu pierwszych drużyn (Piotr Gierczak, Marcin Wodecki, Gabriel Nowak) po stracie bramki przejęli inicjatywę, jednak na efekty bramkowe się to nie przełożyło.

Tak jak znakomicie Jagiellończycy zaczęli pierwszą połowę, tak drugą katastrofalnie. Już w 45. sekundzie, po wznowieniu gry Norbert Zawadzki sfaulował w polu karnym jednego z zabrzan i sędzia wskazał na rzut karny. Na szczęście Rafał Pietrzak nie trafił w bramkę.

Pięć minut później był już jednak remis, Tomasza Ptaka pokonał Maciej Mańka. Przy stanie 1:1 oba zespoły miały swoje okazje, by przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

– W kontekście całego meczu remis uważam za wynik jak najbardziej sprawiedliwy – mówił po meczu trener Rumak. – Jesteśmy zadowoleni z gry, jak też z wyniku, bo warto dodać, że ostatnie cztery spotkania rozgrywaliśmy w rytmie co trzy, cztery dni. Ponadto graliśmy na boisku wicelidera i mieliśmy zdecydowanie młodszy zespół – zakończył podsumowanie meczu szkoleniowiec żółto-czerwonych.

Rybnik, 21 kwietnia 2011r.
Górnik Zabrze (ME) –
 Jagiellonia Białystok (ME) 1:1 (0:1)
0:1 –
 J. Pawłowski 2`
1:1 – Mańka 51`

W 47. minucie Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Górnik Zabrze (ME): Nowak – Kiełtyka, Kopacz, Steuer, Pietrzak – Mańka (84. Mietlicki) , Bartusiak, Leszczak (46. Cymański), Wodecki (46. G. Nowak) – Gierczak (46. Kucza) – Zachara (65. Sobczak).

Jagiellonia Białystok (ME): Ptak – Zawadzki, Radecki, Porębski (46. Józefiak), Soczyński – Kądzior, Arłukowicz – Jastrzębski (66. Mackiewicz), Steć, Murawski (79. Zapolnik) – J. Pawłowski.

Żółte kartki: Kucza, Bartusiak (Górnik) oraz Józefiak, Arłukowicz (Jagiellonia).

22 kwietnia (piątek) o godzinie 12:15 na kanale Orange Sport Info będzie można obejrzeć retransmisję meczu pomiędzy Górnikiem a Jagiellonią.