AktualnościJak debiutować to z Legią

Jak debiutować to z Legią

W meczu z Legią Warszawa w bramce żółto-czerwonych zadebiutuje Jakub Słowik. Ten niespełna 20-letni golkiper dotychczas bronił tylko w meczach Młodej Ekstraklasy, gdzie wielokrotnie udowadniał, że drzemie w nim duży potencjał. Jego umiejętności wysoko ceni trener bramkarzy białostockiego klubu, Ryszard Jankowski, który uważa, że jeżeli już debiutować, to właśnie w takich spotkaniach jak z Legią.

W meczu z Polonią Warszawa czwartą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Grzegorz Sandomierski, za co w świetle regulaminu musi pauzować jedno spotkanie. Jego miejsce w bramce, w szlagierowym meczu z Legią zajmie Słowik, dla którego będzie to pierwsze, oficjalne spotkanie rozegrane w barwach Jagiellonii. – Bardzo się cieszę, że będę miał szansę debiutu. Grześ dostał kartkę i dzięki temu zagram. Rolą drugiego bramkarza jest ciężko trenować i cierpliwie czekać, a jak już nadarzy się okazja, to trzeba ją wykorzystać – mówi 19-letni bramkarz Jagiellonii.

Debiut przed własną publicznością i to z takim przeciwnikiem to duże wydarzenie dla młodego zawodnika. Pytanie, które się nasuwa, to czy Słowik poradzi sobie z presją? – Wojtek Szczęsny debiutował w Arsenalu w meczu przeciwko Manchesterowi United, dlaczego w związku z tym ja miałbym bać się Legii? Mam nadzieję, że już w tym meczu się przełamiemy – twierdzi Słowik.

Polityka transferowa Jagiellonii tycząca się bramkarzy polega na ściąganiu młodych zawodników i jak najlepszym ich szkoleniu. Tym drugim zajmuje się w naszym klubie Jankowski, który już od dwóch lat pracuje z bramkarzami w Białymstoku. – Kuba wygląda bardzo dobrze na treningach, także ja podchodzę do jego debiutu spokojnie. Jak będzie? Zobaczymy. Nie boję się również o jakieś problemy na boisku, problemy z komunikacją, bo przecież chłopaki świetnie znają się z treningów – mówi Jankowski, po czym dodaje: – Jak debiutować, to właśnie z takimi zespołami jak Legia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00