AktualnościKupisz: Bardzo ważna wygrana

Kupisz: Bardzo ważna wygrana

W ubiegłym tygodniu w mediach można było przeczytać, że Tomaszem Kupiszem zainteresowana jest Polonia Warszawa, która szuka prawego pomocnika. Trener Czarnych Koszul, Jacek Zieliński przyznał, iż Kupisz według niego jest wyróżniającym się zawodnikiem polskiej ekstraklasy.

Sam 21-letni pomocnik zadeklarował jednak, że jeśli Jagiellonia awansuje do Ligi Europy, to on nie będzie sobie zawracać głowy zmianą klubu. – Czy jeżeli Jagiellonia będzie grać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach, to zostanę w Białymstoku? Oczywiście że tak – stwierdził krótko Kupisz, który przed obecnym sezonem podpisał z Jagą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o trzy lata.

W sobotę wychowanek Juniora Radom był najlepszym piłkarzem meczu z Koroną Kielce. Kupisz w żółto-czerwonych derbach strzelił dwie bramki, a także wywalczył rzut karny, którego nie wykorzystał Marcin Burkhardt. – Wygrana ta jest dla mnie i całego zespołu bardzo ważna. Do tej pory wszystko układało się nam po górkę. Na szczęście w tym meczu dopisało szczęście, bo nie ma co ukrywać, że przy pierwszym swoim zdobytym golu miałem jego sporo – przyznał Kupisz. – Mieliśmy okazję wygrać wyżej, ale nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Po 45. minutach kibice gwizdali i nie wyglądało to fajnie, ale w drugiej połowie odbudowaliśmy się i zdobyliśmy trzy punkty – zakończył zawodnik, który w tym sezonie zdobył dla Jagi pięć bramek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00