AktualnościXIII edycja Coca-Cola Cup

XIII edycja Coca-Cola Cup

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrano finał województwa podlaskiego XIII edycji turnieju Coca-Cola Cup. W poniedziałek również odbyła się konferencja prasowa, na której propagowano ideę organizowania takich rozgrywek. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Maciej Makuszewski, który dekadę temu brał udział w Coca-Cola Cup.

Tegoroczna edycja turnieju jest już 13. z kolei organizowaną przez Coca-Colę. W poprzednich edycjach brało udział wielu zawodników, znanych dzisiaj z boisk ekstraklasy. Wśród nich byli również Jagiellończycy. – W Coca-Cola Cup grałem jeszcze za czasów mojego pobytu w SMS Łódź. Wygraliśmy wtedy rozgrywki na szczeblu wojewódzkim i udaliśmy się na finały makroregionu. Niestety, w tym samym terminie mecz rozgrywała reprezentacja województwa łódzkiego, w związku z czym nasza drużyna została zdziesiątkowana. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce na cztery drużyny, co niestety nie pozwoliło nam dalej awansować – mówi Makuszewski.

Coca-Cola Cup pozwala odkrywać młode piłkarskie talenty. W tym roku, równolegle z odbywającymi się rozgrywkami drużynowymi, zawodnicy rywalizują indywidualnie w ramach akademii futbolu, gdzie trenerzy oceniają ich umiejętności techniczne oraz motoryczne. – Turniej i akademia to fajne przedsięwzięcia. W każdej szkole znajdzie się jakiś „rodzynek”, dwóch-trzech chłopaków, którzy naprawdę potrafią grać w piłkę, a nie zawsze mają gdzie, bo w niższych ligach nie ma wielkich szans rozwoju. Dzięki takiemu turniejowi, natomiast, mogą wpaść w oko jakiemuś skautowi, trafić do lepszej drużyny i rozwijać swój talent – przyznaje Makuszewski, po czym dodaje: – Ja miałem przyjemność gry przeciwko Tomkowi Kupiszowi, Arielowi Borysiukowi, Kamilowi Grosickiemu czy Maćkowi Jankowskiemu. Jak widać w Coca-Cola Cup bierze udział wielu utalentowanych zawodników.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00