AktualnościŻaki BSP z kolejnym trofeum

Żaki BSP z kolejnym trofeum

Podopieczni trenera Tomasza Walukiewicza i wspomagającego go Piotra Głowickiego zwyciężyli w miniony weekend w Turnieju O Puchar Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. To kolejny sukces na koncie wychowanków Białostockiej Szkółki Piłkarskiej „Jagiellonia” urodzonych w roku 2000 i 2001. Serdecznie gratulujemy!

W turnieju wzięło udział 8 zespołów – AP 21 Kraków, Cracovia Kraków, Hutnik Kraków, Stal Stalowa Wola, Dunajec Nowy Sącz, Ruch Chorzów, Korona Kielce oraz BSP „Jagiellonia”. Drużyny rywalizowały z sobą w dwóch grupach, z których do półfinałów awansowały po dwa zespoły.

Młodzi jagiellończycy w swojej grupie zanotowali dwa remisy oraz zwycięstwo. Dzięki tym wynikom awansowali do półfinału, gdzie przyszło im się zmierzyć z Ruchem Chorzów. Niebiescy w swojej grupie nie mieli sobie równych, a ponadto przewyższali jagiellończyków warunkami fizycznymi. Po zaciętym spotkaniu jednak, to białostoczanie schodzili z murawy z podniesionymi głowami, wygrywając ostatecznie 2:0. Podopieczni trenerów Walukiewicza i Głowickiego w finale zmierzyli się z Koroną Kielce. Mecz nie rozpoczął się najlepiej, bo jagiellończycy dość szybko stracili bramkę. Mimo gry w 30-stopniowym upale, żółto-czerwoni pokazali charakter i odrobili straty, dzięki czemu mogli triumfować w całym turnieju.

Tomasz Walukiewicz (trener BSP „Jagiellonia” rocznik 2000 i 2001): Przed wyjazdem byliśmy bardzo ciekawi, jak wygląda nasza gra na tle rywali z południowej Polski. Na swoim podwórku nie bardzo mamy z kim rywalizować, na palcach jednej ręki można zliczyć silne drużyny. W samym Krakowie, natomiast, drużyn jest pewnie więcej, niż u nas na całym Podlasiu. A jeżeli dodamy do tego bliskość województwa śląskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, to daje to duże możliwości do rywalizacji z silnymi zespołami. Nie taki jednak diabeł straszny i mimo swojej ubogiej infrastruktury treningowej nie odstajemy od reszty Polski. Należy tylko zastanowić się co by było, gdybyśmy mogli trenować w komfortowych dla siebie warunkach.

Chciałbym jeszcze tylko podziękować organizatorom, którzy bardzo serdecznie nas przyjęli. Nasi zawodnicy zostali zabrani przez rodziców dzieci z AP 21 Kraków do swoich domów, gdzie mogli bliżej zapoznać się ze swoimi rówieśnikami z Małopolski. Ponadto organizatorzy zrobili młodym piłkarzom niespodziankę i zabrali wszystkich na rejs po Wiśle.

Wyniki:

BSP Jagiellonia – AP 21 Kraków 1:1 (bramka: Kacper Sławiński)

BSP Jagiellonia – Korona Kielce 1:1 (bramka: Paweł Kupraszewicz)

BSP Jagiellonia – Dunajec Nowy Sącz 1:0 (bramka: Kamil Huczko)

Półfinał:

BSP Jagiellonia – Ruch Chorzów  2:0 (bramki: Kacper Sławiński, Bartek Borowicki)

Finał:

BSP Jagiellonia – Korona Kielce 2:1 (bramki: Kacper Głowicki, Paweł Rusiłowicz)

Końcowa klasyfikacja:

1.       BSP „Jagiellonia”

2.       Korona Kielce

3.       Cracovia Kraków

4.       Ruch Chorzów

5.       Akademia Piłkarska 21 Kraków

6.       Hutnik Kraków

7.       Dunajec Nowy Sącz

8.       Stal Stalowa Wola

Kadra:

Rafał Dołęgowski, Jaś Kopecki, Maciej Stachelek, Bartosz Borowik, Mateusz Ładysz, Mateusz Nikołajuk, Kacper Sławiński, Kamil Huczko, Maciej Bortniczuk, Paweł Rusiłowicz, Paweł Kupraszewicz, Kacper Głowicki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00