AktualnościLato rozwiązał kontrakt

Lato rozwiązał kontrakt

Jarosław Lato nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. W dniu dzisiejszym za porozumieniem stron została rozwiązana obowiązująca do 30 czerwca 2012 roku umowa z 34-letnim pomocnikiem.

Wychowanek Stali Świdnica trafił do Białegostoku w ostatnich dniach listopada 2009 roku podpisując 2,5-letni kontrakt. W żółto-czerwonych barwach zadebiutował 27 lutego 2010 roku w wyjazdowym meczu z Koroną Kielce (0:1) stając się podstawowym ogniwem drużyny Michała Probierza. Na zakończenie sezonu 2010/11 cieszył się z Jagiellonią z utrzymania w ekstraklasie (zespół zaczynał rozgrywki z -10 punktami) a następnie ze zdobycia Pucharu Polski i Superpucharu.

W minionym sezonie również należał do podstawowych zawodników drużyny, która zajmując czwarte miejsce zakwalifikowała się do Ligi Europejskiej. Spośród 30 meczów ligowych na boisku nie pojawił się tylko w jednym (w 8. Kolejce z Górnikiem w Zabrzu). Przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu zawodnik nie znalazł się w kadrze wyjeżdżającej na zgrupowanie do Olecka. Na boisku występował głównie na lewej pomocy, w razie potrzeby na tej samej stronie obrony a kilkakrotnie również w środku pomocy. Łącznie w barwach Jagiellonii rozegrał 41. spotkań w ekstraklasie (2 bramki), 8 w Pucharze Polski, 1 w Superpucharze oraz 2 w Lidze Europejskiej.

Lato w dotychczasowej karierze poza Jagiellonią bronił barw Lechii Dzierżoniów, Śląska Wrocław, RKS-u Radomsko, Widzewa Łódź, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a po przeniesieniu tego klubu do stolicy – Polonii. Jak zawodnik Dyskobolii dwukrotnie z tym klubem zdobywał Puchar Ligi (2006/07 i 2007/08) i raz Puchar Polski (2006/07).

Łącznie ma na koncie 186. meczów w ekstraklasie, w których zdobył 15 bramek.

Jarkowi serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu o życzymy sukcesów w dalszej karierze.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00