AktualnościProbierz rozwiązał kontrakt!

Probierz rozwiązał kontrakt!

Na dzisiejszym spotkaniu władz klubu, na którym obecny był również trener Michał Probierz, podjęto decyzję o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy ze szkoleniowcem Jagiellonii. Wspólnie stwierdzono, że tak dla Jagiellonii jak i dla Probierza najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie się. Serdecznie dziękujemy za trzy piękne lata spędzone w Białymstoku!

– Chciałbym podziękować wszystkim ludziom związanym z Jagiellonią za te trzy piękne lata spędzone w Białymstoku. W trudnych chwilach zawsze mogłem liczyć na wsparcie działaczy i kibiców. Największe sukcesy jako trener osiągnąłem właśnie w Białymstoku, dlatego to miejsce zawsze będzie dla mnie szczególne. Jagiellonii przybył nowy kibic – powiedział tuż po rozwiązaniu umowy Michał Probierz.

Michał Probierz Jagiellonię objął pod koniec czerwca 2008 roku. Pierwszy mecz pod jego wodza żółto-czerwoni rozegrali 10 sierpnia 2008 roku, remisując 1:1 w Gdyni z Arką. Pierwszy sezon, w którym zespół przeszedł największa kadrową metamorfozę Jagiellonia ukończyła na 8. miejscu w lidze. Do kolejnego sezonu zespól przystępował z -10 punktami, co było konsekwencją udziału w aferze korupcyjnej przed kilkoma laty. Skazana przed sezonem na degradację drużyna zakończyła rozgrywki na 11. pozycji, pewnie utrzymując się w ekstraklasie. Na osłodę zespół wywalczył Puchar Polski i Superpuchar 2010, co jest największym sukcesem w historii klubu. Dzięki tym trofeom żółto-czerwoni zadebiutowali w europejskich pucharach (1:2 i 2:2 z Arisem Saloniki). W kolejnym sezonie zespół Michała Probierza po rundzie jesiennej otwierał tabele Ekstraklasy. Ostatecznie Jaga zakończyła rozgrywki na 4. miejscu, co wielu uznało za porażkę, jednak dla naszego klubu była to najwyższa pozycja w lidze w historii.

Trener Pobierz poprowadził Jagiellonię w 114 oficjalnych spotkaniach, w których zespół odniósł 46 zwycięstw, 31 zremisował i 37 przegrał, bramki: 125-113. Przez tygodnik „Piłka Nożna” został on uznany trenerem roku 2010. Wygrał też w plebiscycie na trenera 90-lecia Jagiellonii.

Dorobek trenera Michała Probierza:

  • Ekstraklasa: 90 meczów: 34zw. – 24rem. – 32por., bramki: 95-93
  • Puchar Polski: 13 meczów: 8 zw. – 4zw. – 1por., bramki: 15-6
  • Puchar Ekstraklasy: 6 meczów: 2zw. – 2 rem. – 2por., bramki: 10-8
  • Superpuchar Polski: 1 mecz, 1zw. – 0 rem. 0 por., bramki 1-0.
  • Liga Europy: 4 mecze: 1 zw. – 1rem. – 2 por., bramki: 4-6
Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00