AktualnościGrzegorz Rasiak piłkarzem Jagi

Grzegorz Rasiak piłkarzem Jagi

Grzegorz Rasiak po siedmiu latach wraca do polskiej ekstraklasy. 32-letni napastnik podpisał dzisiaj obowiązujący do 30 czerwca 2013 roku kontrakt z Jagiellonią Białystok i już w najbliższym meczu będzie do dyspozycji trenera Czesława Michniewicza.

– Ostatnio nie grałem z różnych względów, jednak bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie do Jagiellonii, gdzie m.in. będę mógł pracować z tak dobrym trenerm, za jakiego uważam Czesława Michniewicza – komplementował naszego szkoleniowca tuż po podpisaniu umowy nowy nabytek Jagi, który na boisku będzie występował z numerem 47. Trener nie pozostał mu dłużny. – Grzesiek jest jednym zniewielu polskich zawodników, który wyjechał za granicę i tam się sprawdził. Liczę na to, że wspólnie z Tomkiem Frankowkim będą postrachem dla drużyn z naszej ekstraklasy – powiedział Michniewicz.

Rasiak, który jest wychowankiem Olimpii Poznań w polskiej ekstraklasie rozegrał 100 spotkań (44 bramki), broniąc barw GKS-u Bełchatów, Odry Wodzisław Śląski i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Z tego ostatniego klubu w 2004 roku przeniósł się na wyspy brytyjskie, gdzie reprezentował barwy Derby County, Tottenham Hotspur, Southampton, Bolton Wanderers, Watford oraz Reading. W sumie na wyspach w 185 spotkaniach zdobył 63 bramki. Ostatni sezon spędził w cypryjskim AÉL Limassol (17 meczów).

Rasiak ma na koncie również 37 meczów w reprezentacji Polski, w których zdobył 8 bramek. Po raz ostatni koszulkę z orzełkiem na piersi założył za kadencji Leo Beenhakkera, 21 listopada 2007 w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2008 z Serbią (2:2).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00